Tematem dzisiejszej audycji w KRP będzie sytuacja chrześcijan w krajach, gdzie doświadczają różnego rodzaju restrykcji a nawet krwawych prześladowań. Zazwyczaj nie zdajemy soebie z tego w pełni sprawy, że na świecie każdego dnia za wiarę w Jezusa Chrystusa ginie kilkaset osób. Temat nie jest chętnie podejmowany przez ogólne media. Dlatego chcemy o tym rozmawiać. Dzisiaj po południu w rezydencji na ul. Cmentarnej mieliśmy spotkanie Parlamentarzystów z ks. Dyrektorem dzieła „Kościół w potrzebie”.

Audycja radiowa będzie kontynuacją rozmów z tego spotkania. Chcemy uwrażliwiać naszą społeczną świadomość w tym temacie. Jeśli będziemy tego świadomi tego, co się dzieje, możemy więcej pomagać w tym celu, by z jednej strony prześladowani za wiarę otrzymali potrzebne wsparcie i odczuli naszą solidarność, a z drugiej strony byśmy jako wierzący uświadamiali sobie wszyscy sens chrześcijańskiego świadectwa, które będzie zawsze w jakiejś mierze związane z cierpieniem i przeciwnościami.  

Jezus Chrystus powiedział – zapewniając swoich uczniów a więc także wszystkich nas wierzących: Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać (J 15,20) oraz: To wam powiedziałem, abyście pokój we Mnie mieli. Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat (J 16,33).

To pozwala nam na pełen wiary optymizm mimo przeciwności, trudności i prześladowań.

W audycji weźmie udział kilka osób ze świata polityki i publicystyki jak również ks. Dyrektor Waldemar Cisło.

Mam nadzieję, że włączy się też grono słuchaczy, do czego serdecznie zachęcam.

Naturalnie jak zazwyczaj będzie możliwe połączenie telefoniczne i elektroniczne.

Pan Redaktor poda na początku audycji wszystkie dane  adresowe.

Bp ZbK

 

Dźwiękowy zapis audycji: http://archiwum.radiopodlasie.pl/?p=3323


css.php