Zyczenia – Pascha 2020

by bp Zbigniew Kiernikowski

Dla Wszystkich Blogowiczów i Wszystkich, którzy tutaj zaglądają

Zyczenia Pascha 2020

Z pozdrowieniem

Bp ZbK

 

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

16 komentarzy

 1. Wszystkim życzę odkrywania tajemnicy Zmartwychwstania i ufnego zanurzania się w niej.
  Błogosławionych Świąt Paschalnych.

  #1 St(r)ach
 2. Dziękuję.
  I wszystkim wzajemnie, Dobrych Błogosławionych Świąt !

  #2 Ka
 3. Czcigodny Ojcze Biskupie:
  Dziękuję, za Życzenia i objęcie Błogosławieństwem naszych Duszy Aktem Przebaczenia z Łaską Odpustu Zupełnego tak cennego Daru w tym czasie Niedostatku Duchowego, ale także cierpienia fizycznego. To Błogosławieństwo naprawdę jest wyrazem Duszpasterskiej troski o Dobro naszej Duszy. O, Zbawienie. . .żeby nie zabrakło im Łaski.
  W ten trudny czas Czcigodnemu Księdzu Biskupowi Błogosławię. Polecam Modlitwą pod opiekę Bogu, i Łaskawej Bożej Matce.
  Błogosławię Wszystkim na Blogu.
  danuta

  #3 miłosierna samarytanka
 4. „Przyprowadzili Jezusa na miejsce Golgota, to znaczy miejsce Czaszki. Tam dawali Mu wino zaprawione mirrą, lecz On nie przyjął” /Mk 15, 22-23/. „Bądźcie trzeźwi! Czuwajcie! Przeciwnik wasz, diabeł, jak lew ryczący krąży szukając kogo pożreć. Mocni w wierze przeciwstawcie się jemu!” Wam Wszystkim i sobie również życzę trzeźwego myślenia/rozumu/ na Wielkanoc 2020.
  janusz

  #4 baran katolicki
 5. Księże Biskupie!

  ” Nawiedź Panie swoja winnicę” – Psalm 80
  „Usłysz Pasterzu Izraela,
  Ty, który jak trzodę prowadzisz ród Józefa,
  Ty, który zasiadasz nad cherubami!
  Ukarz się przed Efraimem,Beniaminem i Manassesem,
  wzbudź swoją potęgę i przyjdź nam z pomocą.
  …..
  Odnów nas Boże,
  i rozjaśnij nad nami swoje oblicze,
  a będziemy zbawieni.”
  ….
  Błogosławionych dni i nocy
  życzy nasza cała rodzinka : T.T.M.Ł.E.K.A.F.S.E.O
  🙂 🙂 🙂

  #5 niezapominajka
 6. Do wszystkich blogowiczów i czytających 🙂

  Pieśń 1J1,5b. 7. 9;2, 1b-2
  „Bóg jest światłością
  i nie ma w Nim żadnej ciemności.
  —Jeśli chodzimy w światłości,
  tak jak On sam trwa w świetle,
  wtedy jesteśmy we wspólnocie jedni z drugimi,
  A krew Jezusa,Jego Syna,
  oczyszcza nas z wszelkiego grzechu.
  — Jeżeli wyznajemy nasze grzechy,
  Bóg jako wierny i sprawiedliwy nam je odpuści
  i oczyści nas z wszelkiej nieprawości.
  Jeśliby nawet ktoś zgrzeszył,
  mamy obrońcę wobec Ojca,
  Jezusa Chrystusa sprawiedliwego,
  — On bowiem jest ofiara przebłagalna
  za nasze grzechy,
  i nie tylko za nasze,
  lecz również za grzechy całego świata.”

  #6 niezapominajka
 7. Spotkania Zmartwychwstałego Chrystusa i dużo zdrowia dla wszystkich.

  #7 Jurek 2
 8. „Zdarzyło się któregoś dnia, że synowie Boży przybyli, aby się stawić przed PANEM. Przybył także szatan i stanął pośród nich. PAN powiedział do szatana: „Skąd przychodzisz?”. Szatan odpowiedział PANU: „Okrążyłem ziemię i przemierzyłem ją wzdłuż i wszerz”. Wtedy PAN rzekł do szatana: „Czy zwróciłeś uwagę na mojego sługę Hioba? Nie ma przecież na ziemi drugiego człowieka tak doskonałego i prawego, bogobojnego i stroniącego od zła”. Szatan odpowiedział PANU: „Czy Hiob czci Boga bez powodu? Czy to nie Ty sam wzniosłeś ogrodzenie, aby go ochraniać wraz z jego domem i wszystkim, co do niego należy? Błogosławisz jego przedsięwzięciom, a jego dobytek w kraju ciągle się pomnaża. Ale wyciągnij tylko rękę i dotknij wszystkiego, co posiada. Na pewno będzie ci w twarz złorzeczył!”. Na to PAN rzekł do szatana: „Oto wszystko, co do niego należy, jest w twojej mocy. Ale nie podnoś ręki na niego samego”. I odszedł szatan od PANA. […] Nie poczynił Bogu żadnego zarzutu” [Hi 1,6-22] –
  W te święta życzę przede wszystkim abym miał taką wiarę jak Hiob, abym nie złorzeczył Bogu za to co mnie spotyka.
  Abym tak jak Hiob w czasach doświadczeń i prób zamiast odchodzić od Boga, mocno przy Nim trwać.
  ” Trwa on w swojej doskonałości, choć nakłoniłeś Mnie, abym go niszczył bez powodu”” [Hi 2,3].
  Mimo, że jak czytałem dalej biadolił na swój los, od Boga nigdy się nie odwrócił.
  Był doskonałty bo trwał przy Nim i ja chce ciągle przy Nim trwać.

  #8 chani
 9. Dziękuje ks. Biskupie.
  Od siebie ks. Biskupowi i wszystkim Blogowiczom życzę zdrowych i spokojnych Świąt Wielkanocnych spędzonych razem z Jezusem uwielbionym.
  Aby słowa Pisma Świętego były życiem, drogowskazem i otuchą na każdy dzień.

  #9 Józef
 10. Chrystus Zmartwychwstał Alleluja
  Zycze wszystkim Jego błogoslawienstwa

  #10 Klara
 11. Właśnie posłuchałam homilii Ks. Biskupa. 🙂
  Powiedział Ks. Biskup:
  „Bóg sięga wzrokiem dalej” 🙂
  Gdy kilka miesięcy temu, nikt jeszcze za bardzo o koronawirusie nie słyszał,a ja zamawiałam Mszę w intencji ks. Janusza w Wielki Czwartek, miałam ogromny dylemat. Ten termin jakby na mnie czekał. Jednak wahałam się, bo przecież powinnam być na Liturgii Wielkiego Czwartku we wspólnocie. W końcu zdecydowałam: Co będę się martwiła, co będzie w święta. Skoro Pan Bóg daje mi taką okazję, to zamawiam tą Mszę.
  „Bóg wie lepiej” Bóg już wiedział, co będzie później.
  A ja dzięki posłuszeństwu temu natchnieniu mogłam uczestniczyć we Mszy Świętej w Wielki Czwartek.
  Powiedział Ks. Biskup, że kobiety idąc do grobu miały swój plan.
  Wtedy, zanim zdecydowałam się zamówić tą intencję, ja też miałam swój plan. Wiedziałam dobrze, jak będzie wyglądać Triduum. Bóg postawił mnie przed wyborem: Będziesz trzymała się swojego planu, czy przyjmiesz mój zamawiając tą intencję? Tak na prawdę nie wiedziałam, co przyjmuję, ale przyjęłam to, co Bóg przewidział. w obecnej sytuacji ta Eucharystia okazała się dla mnie wielkim darem.
  Tak. To Triduum było zupełnie inne niż planowałam. I Bóg przeprowadził mnie przed 3 sposoby jego przeżywania. Wielki Czwartek – Msza w kościele. Wielki Piątek liturgia domowa, adoracja Krzyża w samotności. To też jest w jakiś sposób wymowne. Bo krzyż w jakiś sposób niesie się samotnie, nawet jeśli ktoś towarzyszy i pomaga. Jest coś takiego, że nie da się wejść w czyjeś cierpienie.
  Wielka Sobota – Wigilia Paschalna w łączności duchowej przez internet. I znowu Pan Bóg postawił mnie przed wyborem. Mój plan, czy Jego? Ja planowałam połączenie z Legnicą, ale wobec pewnych trudności w połączeniu spanikowałam i połączyłam się z Łodzią. Bóg powiedział mi coś bardzo osobistego przez homilię abp Rysia. Gdybym trwała przy Legnicy, nie usłyszałabym tego.
  Jednak rano słuchałam homilii Ks. Biskupa i lepiej zrozumiałam sytuację.
  Tak powiedział wczoraj Ks. Biskup, że przez słuchanie Słowa Bożego możemy lepiej zrozumieć, bardziej uwierzyć.
  Jeszcze Ks. Biskup powiedział: Bóg pisze naszą historię na swój sposób. 🙂
  Tak. Ja miałam swój plan, a Bóg napisał moją historię w taki właśnie sposób.
  Taaaaak! To Triduum było jest zupełnie inne, ale Bóg jest niezmiennie dobry i miłosierny. 🙂

  #11 basa
 12. Życzę wszystkim, aby zawsze pokładali swoją nadzieję w Bogu i poddawali się Jego prowadzeniu jak Jezus, a wtedy przejdziemy przez każdą naszą osobistą Paschę.

  #12 basa
 13. Przypomniało mi się, że Ks. Biskup na początku istnienia blogu w pierwszą blogową Wielkanoc prosił, aby dzielić się swoim doświadczeniem przeżywania Triduum. 🙂
  Zajrzałam do postów z tego okresu. 🙂
  To jest ciekawe.
  http://blog.diecezja.legnica.pl/?p=74#comments

  #13 basa
 14. Dziękujemy za życzenia!
  Zmartwychwstały uwolnił nas od strachu przed śmiercią. Bądźmy więc wolnymi na świadectwo dla świata!
  Grzegorz z Rodziną

  #14 grzegorz
 15. Alleluja !
  Niech Zmartwychwstały Pan napełni nasze serca radością i nadzieją. Po dniach cierpienia i śmierci przychodzi odrodzenie życia a to prowadziło nas do życia w Panu.

  #15 lemi
 16. Szczęść Boże Czcigodny Ojcze Biskupie …
  Czas przebywania blisko Słowa, stał się wielką moją potrzebą i stąd, wpisy na Blogu, co widoczne dla mnie stało się dopiero po czasie (kilka dni). Wszystko … tylko, na Chwałę Bożą (taki mam plan) …fakt … dostrzegłam kruchość swoich planów, nawet jeśli kierowało mną pragnienie zbliżenia do Boga. On, chce Dobra … ale, inaczej … nie, tak jak ja, planuję …i, już kolejny raz nie wiem, co mnie czeka. Zapisałam się, na Rekolekcje Wielkiego Świętego Triduum Paschalnego z pragnieniem, które tylko Jezus potrafi ugasić …myślałam !? … że, to proste … mój plan … wszystko było przygotowane.
  Miałam przygotowaną Intencję Uzdrowienia … Nawrócenia … Nowej Drogi z Panem Jezusem Zmartwychwstałym, On zawsze był Dobry dla mnie. Może jestem naiwna … może ktoś nazwie to głupota i pychą … jednak ja jestem szczęśliwa z tego stanu Ducha, kiedy nic nie jest ważne tylko Zaufanie. To, dlatego pomyślałam, jeśli…poproszę, to otrzymam jak zawsze … Myślałam … będę, blisko Jezusa … żeby, Jezus, nie był Sam … będę modlić się… o to żebym nadal była miła, aby rozmawiał ze mną … i wylał na mnie Morze Łaski i Usprawiedliwienia.
  Rekolekcje te odbyły się, ale tak jak Bóg wybrał Sam (czas, miejsce, osoby) … nawet, nadal trwa. Nie jestem sama, w tych Rekolekcjach. Duchowo, uczestniczę w E-Rekolekcjach … z Łaski, czyli za Darmo. Od rana Trwamy na E-Modlitwie … E-Eucharystii… A, wieczorem w Legnicy „Na Katedrze” w Kaplicy w Legnicy jest E-Różaniec …to, niezwykła Modlitwa Miłowania, Pokoju i Dobra z morałem na dobranoc.
  Panie Jezu, za troskę i czuwanie Duchowieństwu dziękuję sercem … i, bardzo przepraszam, jeśli dałam się ponieść zanadto, bo nie jestem godna tak Wielkiego Daru. Jezu Uwielbiam i Miłuję Ciebie.
  Odbywa się, Wielka Lekcja Słuchania Sercem. Nie zawsze mogłam, tak wyraźnie słyszeć … jesteśmy sobie bliżsi … możemy patrzeć na siebie z bliska … owszem, wzbierają pytania, na które nie potrafimy odpowiedzieć… i, wówczas jeszcze dłużej patrzmy z ufnością na siebie. Modlimy się we Wspólnocie . Mój Kościół to, Wspólnota Jednoosobowa, jest Ona też ważna. Uczymy się słuchać, bo każde Słowo wypowiedziane jest Darem nam Danym… Słowo, na Modlitwie przywołane przychodzi od Boga. Dziś, to Boża Wola była słyszana. Słuchałam, w Bojaźni … każdej, Ewangelii, a Słowo Boże JEST … czeka, już , nieomylne … i tak bardzo Prorocze, chociaż zapowiedziane wczoraj na przyszły czas, jest tym czasem … TERAZ.
  TERAZ … zaskakuje człowieka. Mnie zaskoczyło celnością… Słowo… Żyje.
  Zobaczyłam obraz … wizję? … ciemna/czarna przestrzeń, jakby płaszczyzna pionowa, a w poprzek czarna linia biegnąca od prawej po koniec lewej strony. Innym razem; ciemne wzburzone morze pełne fal niosących na wzburzonych grzbietach słowa … one również były ciemne… dużo, wyrazów
  Co, chcesz mi powiedzieć Panie? …
  Czy, ja umrę? … Panie, zaskoczyłeś mnie tym Obrazem w czasie Modlitwy w Kościele.
  Tylko to co potrafi zaskoczyć, pochodzi od Boga… Bóg, nie chce śmierci grzesznika, tylko jego nawrócenia. Nie odbiera nigdy, Nadziei w Swoje Miłosierdzie. Kapłani troszczą się o nas, chcąc podtrzymać Ducha w nas …
  Łagodnością Głoszonego Słowa, zostałam jakby pochwycona przez Bożego Anioła, i dałam się porwać, po to aby walczyć, o Błogosławieństwo … tak, jak Jakub. Chodziło, o Błogosławieństwo … Nowe Życie.
  W Wielką Sobotę, odebrałam Słowo: …już, nie zajmuj się „tamtym” …dostałaś, Usprawiedliwienie i niech, cię to już więcej nie zajmuje. Budzę się, i mam Nowe Życie… bo, wypowiedziałam Bogu „FIAT”. Biodro zwichnięte dostaję, na pamiątkę, doświadczenia Boga.
  Brzask Poranka Zmartwychpowstania Jezusa Chrystusa, to powrót Światła, po nocy … Blask Bożej Łaski, Nowa Odsłona Życia … Świt, to Nowy Czas… Nowe Miejsce, przeznaczone tylko dla Wszystkich Cierpliwych w Zaufaniu i Pana Oczekiwaniu. Stąd …widać dobrze … Jezusa … jak, wychodzi z Grobu.
  W Sprawie Łazarza nic, nie odpowiedziałam (dziwne?)
  Jezus …pokonał śmierć … daje Życie: Kobietom powiedział …”…wy, się nie bójcie … idźcie, i powiedzcie innym.. ”
  Pan, ŻYJE … Powstał z Martwych.
  Jest dla nas trudny czas zupełnie niepoznanych doświadczeń. Zależymy od Pana.
  Niechby Każdy z nas otrzymał Błogosławieństwo … i, móc powiedzieć:
  „Pana, widziałam i to mi powiedział”.
  Pozdrawiam Wszystkich.
  Czcigodny Ojcze Biskupie Błogosławię i Dziękuję za Słowo …
  Dziękuję i Błogosławię Księżom na Katerze za poruszające Sece Różańcowe Rozważanie Tajemnic.
  danuta

  #16 miłosierna samarytanka

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php