W parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach odbyło się spotkanie Akcji Katolickiej Diecezji Siedleckiej. Tematem spotkanie było hasło „We wspólnocie z Bogiem”. Jest t w nawiązaniu do tegorocznego hasła duszpasterskiego. Po wystążieniach o charakterze programowym i organzacyjnym, jakie mieli przedstawiciele Zarządu, wygłosiłem katechezę na temat przeżywania wspólnoty i komunii z Bogiem. Jest to jeden z istotnych motywów przeżywania chrześcijaństwa. Akcja Katolicka jako stowarzyszenie świadomych katolików potrzebuje stale pomocy, by doceniać rolę trwania we wspólncie z Bogiem, by konsekwentnie diałać. Mówiłem więc o „katolickości” wymiaru wspólnotowego chrześcijańskiego życia i działania.

Po czężci konferencyjnej, która miała miejsce w „Centrum Kultury Chrześcijańskiej” sprawowałem w koćciele parafilanym Eucharystię. W homilii mówiłem o Niepokalnym Sercu Maryi, jako tym, które przyjmując zranienie miecza boleści, uczy nowej sprawiedliwości, jaką Bóg obdarza człowieka wierzącego.

http://radiopodlasie.pl/?pageId=69&a=14084&p=15

Zachęcam do refleksji i wymiany zdań.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

5 komentarzy

 1. „Krucyfiks chwalisz, bo tak ci bezpiecznie. Drewno masz w ręku, a w tym drewnie pruchno. Pacierze mruczysz, ale strachem cuchna” Cz. Milosz.
  Jestem ciekawy jak ksiadz biskup odbiera tworczosc polskiego noblisty, ktory pisał tez „Polak musi byc świnia, poniewaz polakiem sie uridził”. Mnie to porusza do zywego! Dotyka tak bardzo i rani serce. Tak jak Maryja przyjeła zranienie miecza bolesci ja Jej wzorem przyjmuje niesprawiedliwosc tego swiata. Ucze sie cierpliwosc, pokory i ufam w Boza Sprawiedliwosc.
  Pozdrawiam

  #1 jacek
 2. #1 Jacku,nie wolno nam godzić się na niesprawiedliwość.Niesprawiedliwość nie jest pochodną Boga.

  #2 Ka
 3. # 2 Ka
  Ale nasza sprawiedliwosć jest zupełnie inna od Bożej.
  Czy mozna więc nam wymierzać ją samodzielnie?
  Czy raczej zostawić to Bogu?

  #3 basa
 4. Jacku, odpowiedz sobie sam, kim był Miłosz przed
  próbą nawrócenia się ku Bogu? Obrażał Polaków chociaż korzenie jego były tu. W tym fragmencie jego „poezji” zawarta jest kpina z wierzących i ufających w Boże Miłosierdzie mimo strasznych grzechów tego świata. Wyraził swoja niewiarę.
  Radzę Ci , zainteresuj się taką poezją i treściami, które wychwalają Boga Ojca
  Wsłuchaj sie w przepiękne treści zapisane w Ewangelii, wsłuchaj się w nauczanie Księdza Biskupa Diecezji Siedleckiej, który głosi Dobrą Nowinę…
  pozdrawiam

  #4 n
 5. #3 Sprawiedliwość się nie wymierza, sprawiedliwość po prostu JEST.
  Mamy ją wszyscy. Pytanie, czy korzystamy z niej.

  #5 Ka

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php