Dziś, na zakończenie prac w ramach programu „Chrzest w życiu i misji Kościoła” w Woli Gułowskiej Kongres Eklezjologiczny odbył się dla dekanatów regionu siedleckiego  (północno zachodnia część naszej diecezji).

Jak zwykle tego rodzaju spotkaniach rozpoczęliśmy modlitwą Przedpołudniową. Następnie miały miejsca świadectwa i wymiana myśli oraz doświadzczeń z tego okresu pracy formacyjnej.

Po raz kolejny okazało się dzisiaj, jak bardzo potrzebne jest głoszenie kerygmatu. To dzięki temu głoszeniu Chrystusa Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego, który umarł za nas grzeszników i zmartwychwstał dla naszego usprawiedliwienia i obwieszczenia nam przebaczenie (zob. Rz 4,25), możemy dostrzec i właściwie ocenić oraz w pełni „wykorzystać” to wszystko, co w naszym życiu jawi się w naszych oczach jak przysłowiowa dziura. Odkrywamy bowiem, że sami z siebie robimy wszystko, abyśmy tego nie dostrzegali i aby inni tego w nas nie widzieli i tego nie poznali. Tymczasem, jak okazuje się to w świetle Ewangeli Jezusa Chrystusa, to właśnie te przysłowiowe „dziury” są puntktem zaczepienia Chrystusowego kerygmatu niesionego przez Kościół. Dzięki tmu przedziwnemu spotkaniu naszej słabości i mocy Zmartwychwstałego możemy poznać zbawienie. 

Zachęcam do kontynuowania tutaj na blogu tego, co było w Woli Gułowskiej i co było owocem tegorocznej pracy.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

1 Komentarz

  1. Pod tym linkiem można wysłuchać całej homilii Księdza Biskupa z liturgii Godziny przedpołudniowej podczas Kongresu Eklezjologicznego w Woli Gułowskiej http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/wola-gulowska-kongres-eklezjologiczny-pod-przewodnictwem-biskupa-siedleckiego-6e48.html
    Redakcja KRP

    #1 Redakcja KRP

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php