Dzisiejsza wizytacja w Parfii pw. św.  Aleksego w Oleksinie przebiegła w dużej mierze z odniesieniem do Sakramentu Bierzmowania.  Jeśli będą chętni, aby nawiązać do tego, o czym była w katechezie i podczas spotkań, to bardzo o to proszę.  

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

11 komentarzy

 1. Wysłuchałam katechez i homilii i:
  1.Podobało mi się, podkreślenie roli rodziców i świadków (gwarantów) bierzmowania. Powiedział Ksiądz Biskup, że młodzi ludzie nie zawsze potrafią zrozumieć prawdę o możliwości życia „nie według ducha tego świata”, ale „z mocy Ducha”. I to nie jest ich wina, bo są młodzi, a przyjęcie tej prawdy wymaga doświadczenia (którego niekiedy młodym brakuje, ale dorośli mogą je mieć); że ta prawda ratuje życie; że życie mocą Ducha to nie mrzonka, tylko fakt; że to jest możliwe i dzieje się tu i teraz.
  Bardzo ważne jest to, żeby ci, którzy są blisko nich – rodzice i świadkowie – rozumieli tę prawdę, przyjęli ją i nią żyli. Wtedy w chwilach ich (młodych) wątpliwości, zawahań, złych wyborów – ONI wskażą drogę nie tylko słowami, ale przede wszystkim przykładem swojego życia mocą Ducha tak innego od ducha tego świata…

  Pozdrawiam 🙂

  #1 julia
 2. julio, czy te katechezy i homilie są dostępne np. w nagraniach płytowych? Czy istnieje jakaś możliwość wysłuchania ich ponownie przez zainteresowanych a nieobecnych w czasie ich głoszenia?
  pozdrawiam

  #2 niezapominajka
 3. cd.
  2. Ksiądz Biskup mówił o kiczu. On jest nie tylko w wystroju kościołów, ale także (co jest bardzo smutne) w wielu innych dziedzinach: w sprawowaniu liturgii, w śpiewanych pieśniach, w homiliach, w przygotowaniach do bierzmowania, w relacjach między nami…
  Ksiądz Biskup tłumaczy, że kiczem jest pójście na łatwiznę. Granie na uczuciach zamiast przekazu prawdy, która wcale nie jest łatwa.
  Kicz to mówienie okrągłych słów, które tak naprawdę nic nie znaczą i nie doprowadzają do prawdy o sobie i Bogu.
  A Prawda naszym Zbawicielu jest taka, że On „po ludzku” przegrał życie i zgodził się na taki plan.
  Prawda wyzwala.
  Ale jakoś tak się stało, że raczej chcemy słuchać okrągłych pochlebnych zdań na swój temat, niż gorzkiej prawdy o sobie.
  Powszechne mówienie pochlebstw skutkuje tym, że gdy ktoś naprawdę chce nam powiedzieć coś miłego (i jest to prawdą, nie pochlebstwem) – nie wierzymy w to…

  Kicz jest łatwy – wystarczy powielać pewne sformułowania. Prawda – zawsze jest trudniejsza: i w przekazie i w odbiorze.
  W przekazie – bo odkrywam siebie przed innymi i wtedy zawsze się okazuje, że jestem grzesznikiem.
  W odbiorze – bo doszukuję się ukrytych intencji. (Dlaczego daje poznać się jako grzesznik? – pytamy)
  Ale kto raz pozna smak autentyczności, spotka kogoś, kto mówi „tak-tak, nie-nie”, będzie jej szukał. Nie wystarczy mu łatwo przyswajalny, okrągły kicz…
  Pozdrawiam 🙂

  #3 julia
 4. #2 niezapominajko 🙂
  wysłuchałam ich ze strony portalu podlasie24.pl.
  Oto adres:
  http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/oleksin-wizytacja-biskupa-siedleckiego-6c5a.html
  Pozdrawiam Cię 🙂

  #4 julia
 5. Dzięki Julio i za twoje wpisy 🙂

  #5 niezapominajka
 6. Drogi Pasterzu siedleckiego Kościoła
  Ośmielam się wypowiedzieć za tych , których znam i za tych, których nie znam a dobrze rozumieją troskę i miłość, jaką okazujesz swym owieczkom ogólnie i jednostkowo. Widzimy ciężar Twojego Krzyza. Modlimy sie o to by Boża Moc umacniała Cię, a Twoje nauki i świadczenie o Chrystusie, dawały światło wszystkim grzesznikom.

  Z okazji zbliżajacej sie rocznicy świeceń Kapłańskich i przyjecia z woli Bożej Pasterzowania
  w Diecezji Siedleckiej, pragnę złożyć życzenia
  przemiany ludzkich serc i jak najwiecej świetych kapłanów, by innym przez Słowo Boże, przybliżali Niebo.
  Serdecznie pozdrawiam

  #6 Ela
 7. Ad#6
  🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ….

  #7 Ela
 8. #6 – Dołączam się.

  #8 Ka
 9. #6
  ja też się dołączam. :)))))))))

  #9 chani
 10. podziwiam odwagę w sprawowaniu swojej posługi, księże Biskupie, wystawianie się na krytykę w lokalnych pismach politycznych pod niewybrednymi tytułami.świadczczy to, moim zdaniem, o ogromnej sile ducha. To dowód, że nie żyje ksiądz Biskup dla próżnej chwały własnej ale dla Bożej. Tak trzymać!

  #10 maria
 11. Podziwiam odwagę ks.Biskupa

  #11 maria

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php