W sobotę, 8  stycznia 2011 roku odbyłem spotkanie z Rodzicami Dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej z terenu parafii siedleckich. Sżpotkanie odbyło się w sali wielofunkcyjnej przy parafii św. Józefa.

Najpierw zebarałem tematy poruszony podczas poprzedniego spotkania.

Następnie skoncentowałem się na pogłębieniu aspektu paschalnego Eucharstii. Było to przedstawienie wymowy znaku Łamania Chleba i Picia z Kielicha Nowego Przmymierza.

Wreszcie omówiłem kilka aspektów praktycznych związanych z dalszym i bliższym przygotowniem dzieci do tego wydarzenia.

 Ten wpis może posłużyć dalszej wymianie zdań, stawianiu pytań i ewentualnych sugestii, które mogą pomóc w przeżywaniu Eucharystii przez nas dorosłych oraz mogą pomóc nam wprowadzać w tę Tajemnicę nasze dzieci. Zachęcam do stawiania pytań i warażania swoich uwag oaraz sugestii.

Rodzice! Jest to bardzo ważny moment dla Was, z powodu Waszych dzieci, aby weszły w jak najbardziej właściwe pojmowanie chrześcijaństwa a w szczególności życia eucharystycznego.

Tekst konferencji (audio) będzie podany  przez Redakcję KRP – być może jutro.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

7 komentarzy

 1. Szczesc BOZE SŁOWA KTÓRE WYPOWIEDZIAŁ KS.BISKUP KIERNIKOWSKI DOTKNEŁY MNIE BARDZO A ZWŁASZCZA PRZYJMOWANIA JEZUSA I PICIA Z JEGO KIELICHA ZAWSZE PRZYJMOWAŁAM GO TYLKO Z KORZYSCIA DLA SIEBIE JAK DOBRZE ŻE BYŁAM NA TYM SPOTKANIU ZMIENIŁO MI TO TOK MYŚLENIA BEDE TERAZ MOGŁA MOJE DZIECI LEPIEJ PRZYGOTOWAĆ ICH NA SPOTKANIE Z JEZUSEM I WPROWADZAĆ TO W ZYCIE ICH .MAM PYTAN DUŻO KS.BISKUP MOWIŁ O SŁUCHANIU JESTEM NA DRODZE NAWRACANIA I SŁUCHANIE WIEM ZE JEST BARDZO TRUDNE JAK USŁYSZEĆ TE WLAŚCIWE SŁUCHANIE BO DO TEJ PORY TO CO JA MÓWIŁAM BYŁO DLA MNIE NAJWAŻNIEJSZE I NIE WIDZIAŁAM NIKOGO PO ZA MNA TO SPROWADZILO MNIE NA TA ZŁA DROGE DOSTAŁAM ŁASKE OD PANA ZOSTAŁAM NAWROCONA WIEC JAK MAM SŁUCHAĆ TERAZ DOBRZE I NAUCZYC SWOJE DZIECI TEGO

  #1 K.....
 2. #1, K…..
  wydaje mi się, że dobrą nauką słuchania są celebracje Słowa Bożego, które odbywają się w Katedrze, a którym przewodniczy Ksiądz Biskup. Najbliższa celebracja będzie w poniedziałek 10 stycznia o 19.00 w Katedrze Siedleckiej.
  Przyjdź, POSŁUCHAJ 🙂

  #2 katechetka
 3. Ad #2 katechetka
  Dziękuję za przypomnienie.
  Zapraszam wszystkich zainteresowanych i szukających na Celebrację Słowa Bożego w Katedrze. Poniedziałek godz. 19:00.
  Bp ZbK

  #3 bp Zbigniew Kiernikowski
 4. Ważna informacja!!! Raz po raz docierają do mnie głosy, że niektórzy uczestnicy tego bloga mają trudności ze znalezieniem i odsłuchaniem plików dźwiękowych z nauczaniem Księdza Biskupa. Wszystkim zainteresowanym przypominam, że całe nauczanie Pasterza Diecezji jest dostępne w internecie i można je odsłuchać. Wystarczy wejść pod ten link: http://www.radiopodlasie.pl/wiadomosci/nauczanie-biskupa-siedleckiego-zbigniewa-kiernikowskiego-3704.html
  W razie jakichkolwiek problemów służę pomocą. ks. Mateusz Czubak – xmateusz@kenoza.pl; tel. 510-142 -042

  #4 ks. Mateusz
 5. chciałabym się dowiedzieć kiedy bedzie nastepnea celebracja SŁOWA BOŻEGO

  #5 K.....
 6. Ad #5 K…..
  Celebracje Słowa w katedrze są przewidziane w następujące poniedziałki:
  7 lutego;
  28 lutego;
  21 marca;
  11 kwietnia;
  9 maja.

  #6 bp Zbigniew Kiernikowski
 7. Od kiedy sama zaczęłam to rozumieć, widzę ogromną potrzebę wyjaśniania wszystkim i wszędzie, co to znaczy wchodzić w komunię z Chrystusem, czego owocem jest komunia z drugim człowiekiem. Mam szansę mówić o tym przede wszystkim moim uczniom. Wiem, że ta wiedza jest ogromnie ważna, bo od tego, jak rozumiemy komunię zależy to, czy rzeczywiście budujemy Kościół – Ciało Chrystusa.
  Ale… ważne są też tematy, które proponują programy nauczania: o Biblii, Ojcach Kościoła, o Tradycji, sakramentach, historii Kościoła, przykazaniach, o Roku Liturgicznym, o prorokach. Mam wątpliwości, czy dobrze robię, gdy czasami decyduję się zrezygnować z realizacji tematu z programu na rzecz żywej dyskusji o naszym chrześcijańskim (albo nie chrześcijańskim) codziennym życiu…
  🙂

  #7 katechetka 2

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php