Dziękuję za odzew. Chcę dzielić się moim doświadczeniem skuteczności Słowa Bożego. Chciałbym bardzo, aby  to Słowo właściwie przekazane, to znaczy w Kościele, we wspólnocie wiary, docierało do wszystkich, a zwłaszcza do młodych, młodych małżeństw, do ludzi, którzy stają wobec wyborów, konieczności  podejmowania decyzji, mających wpływ na całe życie

1. I my,cieszymy się bardzo że zechciał Ksiądz Biskup tak przyziemnie i prosto do domów, i serc zwykłych ludzi wejść.Wielkie dzięki,choć czuję że będzie Księdzu ciężko.Noo,trochę.Będę wspierać,gdyby niezrozumiałe dla innych było coś :).

#1 K.
  2. Zapewne i dla mnie będzie niezrozumiałe wiele.Dusza ma oczekuje zrozumiałej dla mnie prawdy.Liczę więc na wyrozumiałość 😀

#2 K.
  3. Myślę że znaczenie skuteczności Bożego słowa w pełni odczujemy,gdy go dobrze sercem zrozumiemy.

#3 K.
  4. Szczęść Boże!
    Dziś pierwszy raz odwiedziłam tą stronę. O jej istnieniu usłyszałam w niedzielę, tydzień temu, gdy Ksiądz Biskup był na wizytacji w mojej parafii. Cieszę się, że Ksiądz Biskup pisze do wiernych, do ludzi świeckich, bo my potrzebujemy, aby ktoś pomógł nam poznać Pana Boga i we właściwy sposób odczytać Słowo Boże, które Pan zostawił nam jako drogowskaz chrześcijańskiego życia. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Jestem młodą osobą, czeka mnie tuż, tuż wybór drogi życiowej, studiów i chciałabym to wszystko przeżyć przy Panu Bogu i z Panem Bogiem. A wiem jakie jest to trudne dla młodego człowieka XXI wieku, praktycznie w którą stronę nie spojrzymy, czeka na nas tyle pokus, które złudnie zachęcające i ciekawe, są w stanie wiele namieszać w naszym życiu. Tak patrzę na życie moje i moich znajomych i wydaje mi się, że czym bardzej na serio stramy się być prawdziwym chrześcijaninem tym trudniej….no, ale tak- nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Wszystko, co piękne i wartościowe wymaga wysiłku, również trwanie przy Chrystusie. Stram się czytać Pismo Święte i o ile Nowy Testament jakoś łatwiej jest mi zrozumieć, tak Stary Testamet jest mi trudny do zrozumienia…może dlatego, że o tym drugim mniej się mówi np. nawet na lekcjach katechezy. Dziekuję Księże Biskupie, że powstała ta strona.

#4 Agata
  5. Pozdrawiam Księdza Biskupa. Gratuluję pomysłu. Dziękuję za katechezy liturgiuczne, które towarzyszą mi już kilka ładnych lat – dzięki temu, że są umieszczone na stronie diecezji.

#5 sylwester cssr
  6. Szczęść Boże !
    Czy dopuszczalne jest poszczenie w stopniu, który szkodzi na zdrowiu?
    Wydaje mi się ,że post nie powinien przekraczać pewnych granic np. utrzymania minimalnej dopuszczalnej masy ciała.
    B. Saczuk

#6 basa
  7. Pomyliłam się. Oczywiście chodziło mi o dolną granicę normy dla masy ciała.
    B.Saczuk

#7 basa