Wizytacja Parafii w Uścimowie (130930)

Dziś wizytowałem Parafię pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Uścimowie, w dekanacie Parczewskim.

Oprócz spotkania z wiernymi w Kościele, gdzie – po ingresie i przywitaniu –  miała miejsce katecheza i Eucharystia, odwiedziłem także miejscową Szkołę oraz Urząd Gminy.

Zarówno w Szkole jak i w Gminie była okazja mówić o tożsamości chrześcijańskiej. W Szkole z punktu widzenia procesu wychowania młodego pokolenia a w Gminie z punktu widzenia „solidarności między pokoleniami” – jak to sformułował miejscowy p. Wójt.

Była też okazja przeprowadzić cały szereg rozmów. Miło wspominam odwiedziny u jednej z rodzin w tejże Parafii.

Jeśli ktoś zechce kontynuować tutaj na blogu któryś z poruszonych tematów, to bardzo zapraszam