Dziś w Garwolinie, w parafii pw. Przemienienia Pańskiego uroczystość odpustowa. Podczas rej uroczystości dokonałem instalacji pierwszych księży Kanoników nowej Kapituły oraz ogłosiłem powołanie Konwentu „Lux Christi”, w który wchodzą i który tworzą osoby świeckie.

Celem i zadaniem zarówno Kapituły jak i Konwentu przy Kolegiacie Przemienienia Pańskiego w Garwolinie jest wspomaganie biskupa diecezjalnego w jego działaniach na polu krzewienia nauki chrześcijańskiej.

Skład Kapituły i Konwentu

Kapitułę, w jej dotychczasowym – można powiedzieć początkowym stanie ‑  tworzą następujący księża:

Ks. Ryszard Andruszczak, ks. Andrzej Banasiuk, ks. Stanisław Bieńko, ks. Henryk Bujnik, ks. Jan Madej, ks. Marek Skwierczyński, ks. Sławomir Żarski.

Są to księża, którzy w pamiętnych dniach na przełomie lat 1983 i 1984 zaangażowali się w pomoc młodzieży broniącej krzyża w szkole w Miętnem lub dzisiaj pracują na polu edukacji chrześcijańskiej.

Ogłosiłem też członków Konwentu. Są to pierwsze osoby tej instytucji, do których należy – przy współpracy ze mną ‑ poczynienie kroków w celu zorganizowania dalszych jej struktur.

Tymi osobami są:  p. Jolanta Łopuska, wicedyrektor KLO w Siedlcach, p. Robert Kowaluk, prawnik z Garwolina, p. Robert Kuźbida, nauczyciel KLO w Garwolinie; p. Małgorzata Małachowska, dyrektor KLO w Garwolinie, p. Aneta Sobierajska, katechetka z Siedlec, p. Anna Żochowska, lekarz pediatra z Sulbin.

Czytaj więcej…


css.php