Spotkanie z Młodzieżą (130628)

by bp Zbigniew Kiernikowski

W dniu 28 czerwca br. w domu biskupim zebrało się kilkadziesiąt osób z Młodzieży, która uczestniczyła w spotkaniu „Jerycho Młodych” w Pratulinie. Było obecnych kilku Księży Duszpasterzy Młodzieży z ks. Wojciechem Hackiewiczem na czele.

We wstępnej katechezie nawiązałem do katechezy z „Jerycha Młodych”, a więc do figury Eliasza jako jedynego z proroków Pana, który ocalał, aby dawać świadectwo wobec tylu innych fałszywych proroków, a konkretnie wobec proroków Baala i Aszery. Podkreśliłem w katechezie, że chrześcijaństwo charakteryzuje się tym, że odkrywa się Jezusa Chrystusa jako tego, który przychodzi by pomagać człowiekowi żyć w prawdzie i w wolności służąc Jedynemu Bogu. Pan Bóg nie potrzebuje naszej służby.  Kiedy zaś mówimy, że my Mu służymy, oznacza to, że to my do Niego się przyznajemy i do Niego chcemy należeć, by w życiu korzystać z Jego mocy i łaski. Nawiązałem tutaj do pierwszych wierszy Księgi Pieśni nad Pieśniami.

Po katechezie wielu spośród uczestników dało świadectwo tego, co przeżyli na spotkaniu w Pratulinie. Było to bardzo wymowne ubogacające.

Na zakończenie przeczytaliśmy Słowo z Ewangelii. Było to opowiadanie o Przemienieniu Jezusa na Górze Tabor. Zrobiłem do tego krótką katechezę.

Spotkanie zakończyliśmy Modlitwą Pańską i Błogosławieństwem.

Chętnych zapraszam do dalszej wymiany myśli

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

1 Komentarz

  1. szczęść boże nazywam się daniel jestem z parafi ostrów lubelski w naszej wspólnocie zbliża się wielka uroczystość przyjęcia relikwi błogosławionego jana Pawła2 myślę że to wielkie przeżycie dla całej parafi szczególnie dla mnie kiedy potrzebuję jego wstawiennictwa ponieważ mój tata nadużywa alkoholu myślę że błogosławiony jan Paweł 2 wyprosi mojemu tacie opamiętanie pozdrawiam szczęść boże Daniel

    #1 daniel

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php