Podaję dla zainteresowanych moją recenzję dorobku Kiko Arguello, który stanowił przedmiot przyznania mu tytułu doktora hc przez Katolicki Uniwersytet Lubelski w dniu 26 czerwca 2013 roku.

Niżej podaję link do tekstu tej recenzji tak, jak ona została wydrukowana w wydanej na tę okazję publikacji.

Recenzja bp ZbK Dr hc Kiko

Bp ZbK

 

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

10 komentarzy

 1. Jak tak czytam o Kiko to chyba też już dotknąłem dna i straciłem sens życia. Straciłem dorobek życia, wiodę życie emigranta, straciłem rodzinę, codzienni wstaję mówię Boże a mój kolega Serb mówi Bóg nie pomaga Go nie ma. Z każdej strony krzywda, oszukują wyzyskują ile się da nas biednych Polaków, Kościół Katolicki który mam dwa kroki drogi to porażka – a obecnie nie potrafię już odróżnić kto mówi prawdę kto kłamie, każdy inną wersję przedstawia – w tym świecie nie da się nikomu ufać to jest wszystko chore, na nikim nie można polegać.
  I jak w tym słucham Boga i słyszę że jedyną słuszną drogą jest sprawiedliwość i wyrównywanie krzywd i że jeszcze mam tu narażać się żeby być więcej kopanym – mój Boże ile można. Może to tylko próba ufności – może źle to wszystko rozumiem -ale jakie inne rozwiązanie jak nawet w kościele nie ma miłosierdzia i konfesjonał od lat zamknięty.

  #1 pawelpiotr
 2. Więcej o tym zdarzeniu i także tekst przemówienia Kiko można znaleźć na stronie diecezji
  http://podlasie24.pl//wiadomosci/z-kraju/kiko-argello-doktorem-honoris-causa-kul-ed9a.html

  #2 basa
 3. Recenzja zawiera wszystko /a nawet więcej/ co chciałam wiedzieć.Dziękuję.
  Reszta zawarta w przekazie – obrazu i dźwięku.

  #3 Ka
 4. Bogu niech będą dzięki za tego Proroka naszych czasów!
  /ubiczowanego przez Laudację/ 🙂
  Znam parę osób, którym Droga Neokatechumenalna uratowała życie.
  A o tysiącach słyszałam.
  Owoce wielkie.

  #4 Miriam
 5. #4 Miriam
  Masz rację prorok. I to widać ten prawdziwy, bo prorok powinien dbać tylko o sprawy Boże a nie o nasze. Niestety czasami jest inaczej.
  Czasami prorok musi wystąpić przeciw „Narodowi Wybranemu”, jeśli ten za daleko odszedł od Boga.
  Niestety często jest tak, że my słuchamy „swoich proroków”, którzy nam mówią, że dobrze robimy, choć widać, że tak nie jest.

  #5 chani
 6. Jezus był prorokiem, ale czy Go słuchali? Przecież On nie zachowywał Sabatu i według nich nie był od Boga, bo jak to możliwe? Przecież według faryzeuszy Jezus łamał to przykazanie, ale czy na pewno?

  #6 chani
 7. W radiu usłyszałem jak ktoś zapytał się pewnego kapłana, dlaczego ten chce zostać księdzem. On odpowiedział, że tak chce. później zastanawiał się dlaczego tak odpowiedział i doszedł do wniosku, że może Bóg tak chciał.
  Często jest tak, że my innym musimy na siłę „w tyknąć” naszą wiarę. Przy tym zapominamy, że trzeba chcieć, zapominamy o tym „chcę” innej osoby.
  Tak też było poniekąd ze mną. Odkąd zobaczyłem tą dziewczynę w przychodni i mi się spodobała, właśnie chyba zabrakło tego mojego „chcę”.
  Jak nie wiedziałem o co chodzi, to Ona sama chodziła za mną (nawiasem mówiąc, jakoś dziwnie się zachowywała), a teraz gdy „chcę”, to Ona mi właśnie zniknęła.

  #7 chani
 8. #4 Miriam
  To nie Droga Neokatechumenalna uratowała życie,tylko Pan Bóg posłużył się Drogą Neokatechumenalną by ratować życie. 🙂

  Zastanawiałam się,dlaczego jest tylu przeciwników DN.
  Kiko Arguello o Papieżu Franciszku,gdy był jeszcze kardynałem:
  „Pamietam,że gdy głosiliśmy Ewangelię na ulicach Buenos Aires,dotarliśmy pod katedrę i tam na placu prowadziliśmy swą misję.Kiedy się z nami spotkał powiedział„Do mnie jednak nie zaszliście ,by podzielić się Ewangelią.Ja także potrzebuję Dobrej Nowiny”.Przy wielu okazjach przewodniczył celebracjom wspólnoty neokatechumenalnej w Buenos Aires,jak np:podczas Eucharystii w 2008 r. z okazji 40 rocznicy powstania DN.
  Papież Franciszek zwrócił uwagę podczas Eucharystii w kaplicy Domu Świętej Marty w dn.18 maja 2013 na zło wyrządzane wspólnotom chrześcijańskim przez plotkarstwo i sianie nienawiści.W tej Eucharystii uczestniczyli również inicjatorzy DN.

  #8 mirpat
 9. Mam pytanie: Kiedy i gdzie rozpoczną się katechezy neokatechumenalne w Siedlcach i czy przewidziane są w lipcu b. r. – to bardzo dobry czas, bo wielu ma urlopy i wakacje np. nauczyciele?

  #9 PBraszcz
 10. Ad #9 PBraszcz
  Katechezy zwiastowania, tak się nazywa cykl katechez inicjujących powstanie wspólnoty (12 katechez i dwie liturgie), zazwyczaj są głoszone jesienią i pod koniec zimy lub wczesną wiosną, czasem też późną wiosną tzn. po świętach Wielkiejnocy.
  W Siedlcach będą głoszone katechezy jesienią. Parafie i termin rozpoczęcia zostaną podane po wakacjach.
  Bp ZbK

  #10 bp Zbigniew Kiernikowski

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php