Odbyło się dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Swiętego pświęcenie kaplicy w Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina. Uroczystość liturgiczna była dobrze przygotowana ze śpiewem parafialnego Chóru i Służby Liturgicznej. Po liturgii miałem okazję rozmawiać z wielu osobami z parafii oraz tymi, którzy na tę Uroczytość przybyli z innych parafii czując się związani z różnych racji z tą parafią.

Byłoby dobrze kontynuować niejedną z rozpoczętych rozmów. Daję taką okazję tutaj na blogu i do tego zapraszam.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

9 komentarzy

 1. bardzo ładna kaplica. Tylko szkoda że to nie będzie moja parafia (-:

  #1 Lukasz
 2. Ksiądz Biskup zaprasza ludzi ze swej diecezji do wymiany myśli.Oni i ich problemy Mu najbliżsi.W podtekście zawarte jest: POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ.
  To ładne.

  #2 Ka
 3. Pod tym linkiem można obejrzeć zdjęcia z uroczystości poświęcenia kaplicy oraz zdjęcia z budowy kaplicy. Można także wysłuchać homilii Księdza Biskupa oraz podziękowania parafian, Ks. Proboszcza i Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego
  http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/siedlce-biskup-siedlecki-poswiecil-kaplice-w-parafii-bl.-meczennikow-podlaskich-6e4e.html
  Redakcja KRP

  #3 Redakcja KRP
 4. Ta wieżyczka z krzyżem, przez zawartą skromność w niej, jest najpiękniejsza.

  #4 Ka
 5. Czy w Parafii Bł. Męczenników będzie tylko kaplica czy będzie budowany kościół

  #5 Lukasz
 6. podziękowania dla Redakcji KRP

  #6 Lukasz
 7. Ks.Biskup zaprasza do rozmowy na wiele nurtujących nas tematów. To cenna inicjatywa,z której warto skorzystać. Nie wiedziałam dotychczas,że jest taki blog. Będę polecać go innym.

  #7 Anna
 8. Ad #5 Lukasz
  Tak, w przyszłości będzie budowany także kościół.
  Czekamy na propozycje projektu.
  Bp ZbK

  #8 bp Zbigniew Kiernikowski
 9. Uroczystość naprawde przepiękna.Ogromny szacunek dla Proboszcza dzięki ,któremu mogliśmy mieć bezpośredni kontakt z J.E.ks.Biskupem i podzielić się swoimi radościami.Dziękujemy ks. Proboszczowi za wytrwałość,zaangażowanie w budowie Domu Bożego i wspólnoty.

  #9 Ewa

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php