W Kościele parafialnym pw. Ducha Świętego odbyły się dziś wieczorem I Nieszpory Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Obecne były różne wspólnoty naszej Diecezji i przedstawiciele Ruchów obecnych w naszej Diecezji. Przygotowana została piękna i wymowna scenografia. Wzruszające były świadectwa dane przez niektórych uczestników spotkania. Piękny śpiew scholi „Gaudete” wspomagał śpiew całej wspólnoty. Była to prosta a zarazem podniosła celebracja, której treści docierały do wnętrza serc.

Dziękuję wszystkim Uczestnikom tego modlitewnego spotkania i tym, którzy je przygotowali oraz Ks. Proboszczowi Januszowi oraz jego Współpracownikom, który każdego roku tradycyjnie przyjmuje w swej parafii  tego rodzaju spotkanie.

Jeśli ktoś zehce podzielić się swymi wrażeniami i przeżyciami, to będzie to ubogaceniem całej naszej wspólnoty diecezjalnej i nie tylko!

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

5 komentarzy

 1. I tylko szkoda, że KRP nie transmitowało Nieszporów.

  #1 chani
 2. Ad #1 chani
  Prawdopodobnie zostały nagrane i mogą być udostępnione. Poproszę o to redakcję KRP.
  Pozdrawiam
  Bp ZbK

  #2 bp Zbigniew Kiernikowski
 3. Nie jestem w żadnej sformalizowanej wspólnocie. Uczestniczę na miarę swoich możliwości w programie „Chrzest w życiu i misji Kościoła”. W pracy z tym programem tworzą się małe wspólnoty, w których dzielimy się tym, jak Słowo rozjaśnia nasze życie. Rozmawiamy o Bogu i to nas łączy. Jednocześnie poznajemy siebie jako ludzi o konkretnych charakterach, zamiłowaniach, poczuciu humoru.
  Nie myślałam, że te wspólnoty mają jakieś większe znaczenie dla mnie, dla mojej codzienności.
  Ale dziś… gdy zrobiło mi się przykro (z błahego powodu), przypomniały mi się słowa jednej, drugiej, trzeciej osoby, którą poznałam dzięki pracy w grupach i poczucie krzywdy zniknęło. Nawet o tym powiedziałam „krzywdzicielowi” 🙂
  Dotarło do mnie, że wspólnota oparta na takim samym odniesieniu do Boga (niezależnie od zawodów i charakterów) jest MI potrzebna, jest NAM (rodzinie) potrzebna, by przyjmować wszystko.
  ………………………………
  Czytając ostatnio trzecią część tego programu natrafiłam na zdanie, które mnie „uwiodło”:
  „Prawdziwa ziemia obiecana jest tam, gdzie siebie odkryjesz przed Bogiem jako tego, którego Bóg kocha i umieszcza na właściwym miejscu przed drugim człowiekiem, na miejscu, które znajduje się niżej od jego miejsca”.
  Pozdrawiam 🙂

  #3 uczestniczka
 4. Mi też bardzo zależy, by jeszcze raz wysłuchać treści homilii, za którą szczególnie dziękuję:-)

  #4 Kasia
 5. Pod tym linkiem można obejrzeć zdjęcia z Wigilii Zesłania Ducha Świętego oraz wysłuchać homilii Księdza Biskupa
  http://podlasie24.pl/wiadomosci/diec.-siedlecka/wigilia-zeslania-ducha-swietego-pod-przewodnictwem-biskupa-siedleckiego-6e4a.html
  Redakcja KRP

  #5 Redakcja KRP

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php