W Wyszkowie, w pięknym barokowo-neoklasycystycznym kościele, odbyła się dziś wizytacja kanoniczna Parafii pw. Podwższenia Krzyża Swiętego. W kościele jest zachowanych wiele zabytków z kończa XVIII i początku XIX wieku. Widać, że wspólnota parafialna otacza wielką troską to historyczne dobro, które świadczy o siedmiowiekowej tradycji (parafia powstała w XIV wieku).
W katechezie mówiłem o potrzebie rozumienia historii zbawienia. W szczególności o grzechu i odkupieniu. Czytania z liturgii dnia dzisiejszego – święto Maryi, Matko Kościoła, pozwoliły jeszcze bardzie zgłębić te prawdy i odnieść do naszego obecnego życia.

Oprócz spotkania z Radą Parafialną interesujące było spotkanie w Szkole w Wyszkowie, dokąd przybyły także Dzieci i Nauczyciuele ze Szkoły w Zającu. Po spotkaniu z Dziećmi, było spotkanie z Nauczycielami. Poruszaliśmy tematy związane z wychowaniem. Nauczanie prawdy chrześcijańskiej może wspomagać cały proces wychowania – i tam, gdzie jest uwzględnione, rzeczywiście wspomaga. Konieczna jest przy tym świadomość właściwej wizji człowieka, o czym zresztą często z Nauczycielami rozmawiamy.

Na miejscowym cmentarzu parafialnym modliliśmy się także za zmarłych Parafian i Duszpasterzy.  Odwiedziłem też jedną z Rodzin.

Jeśli ktoś zechce podzielić się swoimi spostrzeżeniami i uwagami albo pytaniami i sugestiami na tym blogu, to bardzo do tego zapraszam.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

Bez Komentarza

Bez Komentarza.

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php