Wizytacja Parafii w Wierzbnie (110530)

by bp Zbigniew Kiernikowski

Dzisiejsze spotkania w Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła były okazją do bliższego zapoznania się najpierw z długowiekową historią Parafii, a następnie z niektórymi jej aktualnymi sprawami i problemami. Kościół, z końca XIX wieku, posiada trochę zabytków zachowanych z poprzednich budowili. Liturgia jest przygotowywana, chociaż jeszcze mało osób w to się włącza. Cenna jest aktywność Pani Organistki i prowadzonej przez nią scholi. W katechezie i w rozmowach wracaliśmy do potrzeby kerygmatu i w ogóle inicjacji chrześcijańskiej. Interesujące było też spotkanie w Zespole Szkół. W gronie Nauczycieli i Przedstawiceli Gminy zatrzymaliśmy się nad potrzebą odpowiedniej formacji nie tylko młodych, ale także samych Rodziców i Wychowawców, w czym można wiele skorzystać z nauczania kościelngo a przede wszystkim biblijnego. Na terenie zespołu młodzieżowego i WTZ w Jaworku było spotkanie z członkami i opiekunami tego Zakładu.

Zapraszam do kontynuowania podjętych rozmów i tematów.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

2 komentarze

 1. Uświadamiam sobie fakt odpowiedzialności za słowo wypowiadane czy pisane. Najczęściej w emocjach czy w nie bardzo przemyślanych słowach czy też zachowaniach, zdarza mi się popełniać nietakty, zranienia czy po prostu błędy. Zawsze jestem wdzięczna za każdą korektę nawet gdy miało by to boleć. Ostatnio Ksiadz Biskup mnie poprawił, przez co stałam się bardziej czegoś świadoma. Serdecznie dziękuję.
  Całą sobą rada bym gasić wspominany już na blogu ogień piekielny, tylko coraz bardziej zdaję sobie sprawę z tego, że mogę to najlepiej robić poprzez autentyczne świadectwo życia nauką Chrystusa .
  Jestem jednocześnie zasłuchana w treści przekazywane przez Biskupa Siedleckiego, który wskazuje kierunek jak stawać w prawdzie w różnych sytuacjach, w imię Jezusa Chrystusa. W swojej nauce zawsze wskazuje na Syna Bożego.
  Józefie, zwróciłeś uwagę na bycie w światłości lub ciemności.
  Kazdemu z Kapłanów i owieczkom życzę takiego Swiatła Ducha Świętego , które prowadzi Pasterza
  Diecezji Siedleckiej. Modle sie o łaskę by mieć takiego Ducha.
  serdecznie pozdrawiam

  #1 niezapominajka
 2. „Dopuśćcie dzieci i nie przeszkadzajcie im przyjść do Mnie; do takich bowiem należy królestwo niebieskie”. Jaka szkoda, że dyrekcja i nauczycielka ze szkoły w Wierzbnie nie pozwoliła przyjść do Biskupa małej, niepełnosprawnej dziewczynce.

  #2 bratek

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php