Dziś, 28 czerwca 2013 roku w Katedrze Siedleckiej odbyła się Eucharystia w której uczestniczyły wspólnoty Drogi Neokatechumenalnej Diecezji Siedleckiej. Niektóre ze wspólnot były w komplecie, inne w dużej grupie reprezentacyjnej. Koncelebrowało około 30 Kapłanów. Katedra Siedlecka wypełniła się i rozlegał się w niej radosny śpiew.

Uroczystość św. Apostołów Piotra u Pawła daje dobrą okazję, aby w sobie odkrywać na nowo świadomość, iż bramy piekielne nie zwyciężą tego, co jest budowane na skale, którą jest Piotr oraz że przed wierzącymi stale otwiera się nowa perspektywa życia – nawet jeśli wszystko zdaje się świadczyć o czymś przeciwnym.

Taka była atmosfera dzisiejszej liturgii a później także podczas agapy.

Dziękuję wszystkim, którzy zaangażowali się w zorganizowanie i przygotowanie dzisiejszego spotkania.

Bp ZbK

Spotkanie z Młodzieżą (130628)

by bp Zbigniew Kiernikowski

W dniu 28 czerwca br. w domu biskupim zebrało się kilkadziesiąt osób z Młodzieży, która uczestniczyła w spotkaniu „Jerycho Młodych” w Pratulinie. Było obecnych kilku Księży Duszpasterzy Młodzieży z ks. Wojciechem Hackiewiczem na czele.

We wstępnej katechezie nawiązałem do katechezy z „Jerycha Młodych”, a więc do figury Eliasza jako jedynego z proroków Pana, który ocalał, aby dawać świadectwo wobec tylu innych fałszywych proroków, a konkretnie wobec proroków Baala i Aszery. Podkreśliłem w katechezie, że chrześcijaństwo charakteryzuje się tym, że odkrywa się Jezusa Chrystusa jako tego, który przychodzi by pomagać człowiekowi żyć w prawdzie i w wolności służąc Jedynemu Bogu. Pan Bóg nie potrzebuje naszej służby.  Kiedy zaś mówimy, że my Mu służymy, oznacza to, że to my do Niego się przyznajemy i do Niego chcemy należeć, by w życiu korzystać z Jego mocy i łaski. Nawiązałem tutaj do pierwszych wierszy Księgi Pieśni nad Pieśniami.

Po katechezie wielu spośród uczestników dało świadectwo tego, co przeżyli na spotkaniu w Pratulinie. Było to bardzo wymowne ubogacające.

Na zakończenie przeczytaliśmy Słowo z Ewangelii. Było to opowiadanie o Przemienieniu Jezusa na Górze Tabor. Zrobiłem do tego krótką katechezę.

Spotkanie zakończyliśmy Modlitwą Pańską i Błogosławieństwem.

Chętnych zapraszam do dalszej wymiany myśli

Bp ZbK


css.php