Dziś, na zaproszenie wspólnoty MONAR w Mysłakowicach, po raz kolejny odwiedziłem tę wspólnotę. Rozmawialiśmy o biblijnym spojrzeniu na człowieka. Był to rodzaj katechezy, podczas której Omawialiśmy niektóre teksty biblijne – w szczególności o stworzeniu człowieka i o grzechu pierworodnym.

Na wszystkich etapach rozwoju człowieka a w szczególności w momentach trudnych pojawiają się pytania o sens życia i o znaczenie różnych wydarzeń życiowych. W tym wszystkim bardzo ważna jest kwestia przeżywania relacji międzyludzkich – zwłaszcza z najbliższymi osobami.

Potrzebna jest dobra znajomość siebie i świadomość własnej tożsamości, aby nie ulegać niewłaściwym postawom a czasem różnym uwikłaniom czy uzależnieniom.

Słowo Boże pomaga odzyskiwać wiele z tego, co zostało przez człowieka utracone. Wprowadza na nowo na drogę życia. Ukazuje światło na życiowej ścieżce, dzięki któremu można odnaleźć siebie i tworzyć na nowo właściwe relacje.

Tego sobie zawsze życzymy

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

2 komentarze

 1. Księże Biskupie
  rzymskokatolicki „Słowo Boże” dla czynnego narkomana/nałogowego grzesznika/ jest tyle warte co kolejna dawka. Dawno temu los zetkną mnie z Markiem Kotańskim. Cudny psycholog i realista ale niestety brak wiary rzymskokatolickiej i własne siły w działaniu zastopowały Monar. Ksiądz Biskup rzymskokatolicki samą swoją obecnością pośród narkomanów więcej im powiedział niż „Słowo Boże”.
  janusz

  #1 baran katolicki
 2. Drogi Księże Biskupie,
  – za przybycie w nasze skromne progi
  – za pełne ciepła i przyjaznej atmosfery spotkanie
  – za ciekawą i pobudzającą do refleksji katechezę
  – za spotkanie ze Słowem Bożym
  – za wskazanie na głębię i piękno Bożego Słowa
  – za życzliwość i Błogosławieństwo

  Dziękujemy
  Serdecznie pozdrawiamy, pozostając w nadziei na następne spotkanie

  #2 Społeczność Ośrodka Monar

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php