Narodzenie Jezusa i nasze (161224)

by bp Zbigniew Kiernikowski

 

Dzielę się kilkoma myślami płynącymi z rozważania tajemnicy Narodzenia Pańskiego

Odwieczne Słowo Boga Ojca rodzi się w śmiertelnym ciele człowieka.

Żyjący odwiecznie i bez początku rodzi się jako śmiertelny, by swoim blaskiem oświecić nasz ziemski kres i otworzyć wieczność.

My rodzimy się w śmiertelności i robimy wszystko by żyć – i to zazwyczaj jak najdłużej, jak najlepiej, najkorzystniej dla nas i najwygodniej itp.

On rodzi się by umrzeć i by pomagać nam umierać przez branie krzyża i ciężaru ludzkiego śmiertelnego życia, aby z Nim i w Nim otrzymać życie nieśmiertelne. .

Jak najserdeczniejsze życzenia, byśmy umieli skorzystać z daru tych przedziwnych Narodzin. Na ile bowiem wchodzimy w tę Tajemnicę, rozwiązuje się w naszym życiu wiele problemów, trudności, nieporozumień itp., jakie rodzą się w nas i z nas, gdy zbyt mocno tkwimy tylko w naszym życiu i nie mamy perspektywy tego Życia, które pochodzi z tajemnicy Narodzin Boga jako człowieka i tajemnicy Jego Śmierci otwierającej Nieśmiertelność.

Widzimy w naszym najbliższym otoczeniu i na różnych płaszczyznach życia naszych społeczności, jak wiele jest nieporozumień i napięć a nawet zmagań i agresji. Dzieje się tak z powodu absolutyzowania przez nas swego życia, swoich racji i poglądów.

Z tego zamętu ratować może nas Ten, kto ma moc tak się rodzić i tak żyć, by także umieć umierać; rezygnować ze swojej woli, by objawiała się Wola Ojca; by dokonywała się jedność, która jest znakiem obecności Boga.

Niechaj te Święta staną się okazją do pełnego przeżywania wszystkiego, co jest w nas i między nami śmiertelnymi i wezwanymi do nieśmiertelnego życia.

Bóg się rodzi, moc truchleje …

Błogosławionych Świąt Narodzenia Pańskiego!

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

8 komentarzy

 1. Dziękuję Księże

  #1 Ka
 2. Dziękuję też za cały rok Nowiny.Dobrej Nowiny

  #2 Ka
 3. Dziekuje Ks Biskupowi za te słowa.

  Nie ma innej drogi ,tylko przez Chrystusa ,z Chrystusem i w Chrystusie ….ku Chrystusowi.

  Oby tak sie stało w życiu moim i wszystkich dążących do zbawienia

  #3 Tereska
 4. Błogosławionych Świąt!

  #4 Miriam
 5. KKK 460 Chrystus stał się człowiekiem,aby człowiek stał się bogiem.
  Czyli,nasza natura ma być przebóstwiona.
  Nie ma to się stać w jakiejś przyszłości,po naszej śmierci,ale jest to perspektywa,która dotyczy naszego życia obecnego.
  Poprzez chrzest i życie w Kościele sakramentami,tu i teraz uczestniczymy w życiu Boga.
  Zjednoczenie z Bogiem jest naszym celem ostatecznym i nadaje perspektywę całemu naszemu życiu.
  Czy żyję tęsknotą tego celu?
  Modlę się ,by ten cel się zrealizował.

  #5 Mirosława
 6. Niech Dziecię Boże, to maleńkie , rodzi się w każdym z nas , każdego dnia , w tym kończącym się roku i tym Nowym 2017 tym. Niech w nas To Dziecię rośnie i dojrzewa na wzór Dorosłego Jezusa Chrystusa…

  #6 niezapominajka
 7. Księże Biskupie Zbigniewie,
  Zwracam się z pytaniem, które mnie nurtuje, a zrodziło się one w czasie ostatnich dni przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Wiemy, że Dzieciątko Jezus uczyło się jak każdy inny człowiek stawiania pierwszych kroków, uczyło się pierwszych słów od Matki Najświętszej i Świętego Józefa. Czy od momentu Narodzenia w Grocie Betlejemskiej Pan Jezus był świadomy swojej Boskości, bycia Synem Bożym? A jeżeli nie to od kiedy miał tę świadomość? Czy można wierzyć w to, że Dzieciątko Jezus nie miało problemów w dzieciństwie (wszystko mu się powodzi, nie miał problemów z nauką) i czy moc działania cudów posiadał od młodych lat? Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.
  Z serdecznymi pozdrowieniami!

  #7 Wojtek3
 8. Ad #7 Wojtek3
  Wojtku!
  Radzę, aby przeczytał książkę Romana Brandstaettera „Jezus z Nazaretu”. Tam znajdziesz wiele odpowiedzi na Twoje pytania.
  Jeśli chcesz dalej zgłębiać tę tematy, to musiałbyś podjąć studia teologiczne. A jaki tego może być / mógłby być efekt, to też wiele zależy od różnych czynników. Przede wszystkim jednak od Twojej otwartości na bycie w postawie i w doświadczeniu wiary. Na wiele pytań nie osiągniesz odpowiedzi na płaszczyźnie ludzkich dociekać.
  Pozdrawiam
  Bp ZbK

  #8 bp Zbigniew Kiernikowski

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php