Wizytacja Parafii w Górkach k. Garwolina

by bp Zbigniew Kiernikowski

W dniu dzisiejszym odbyła się wizytacja Paraffi pw. Matki Bożej Skaplerznej w Górkach k. Garwolina.  W Katechezie przed Eucharystią mówiłem o Kościele jako znaku Jedności. Konkretyzuje się to w życiu wspólnoty parafialnej. Wszystkie wysiłki duszpasterskie winny mieć wspólny mianownik, jakim jest Misterium Paschalne Jezusa Chrystusa obwieszczane człowiekowi prze Eweangelię i przeżywane w sakramentach sprawowanch we wspólnocie parafialnej. Tutaj uczymy się wchodzić w ducha (w mentalność)  Jezusa Chrystusa. Sprawowanie liturgii jest uroczystym clebrowaniem czyli sprawianiem tych prawd i rzeczywistości w tych, którzy słuchają Słowa Bożego i przyjmują działenie mocy Sakramentów. Modliliśmy się przy użyciu V Modlitwy Eucharystycznej, z jej modlitwą wstawienniczą nawiązującą do znamienia Kościoła jako znaku jedności i upraszającą ten dar jedności.

Po  Eucharystii było spotkanie z Radą Parafialną. Następnie spotkanie z Dziećmi i młodzieżąw Zespole Szkół im. Bł. Bronisława Markiewicza w Rudzie Talubskiej. Interesujące było spotkanie z Gronem Nuaczycielskim tejże Szkoły.

Jeśli znajdą się głosy, które nawiążą do wydarzeń z dzisiejszej wizytacji, to będzie to okazja do kontynuowania tego przeżycia.

Bp ZbK

 

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

Bez Komentarza

Bez Komentarza.

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php