Wizytacja Parafii w Kodeńcu (130606)

Dziś, 6 czerwca 2013 odbyła się wizytacja Parafii pw. Narodzenia NMP w Kodeńcu. W kościele parafialny z końca XVIII wieku znajduje się słynący łaskami obraz Matki Bożej. Podczas katechezy mówiłem o możliwości i potrzebie spojrzenia na chrześcijaństwo a w szczególności na chrzest nie tyle z punktu widzenia obowiązku ile raczej z punktu widzenia przywileju. Jeśli tak spojrzymy – a to jest najbardziej poprawne i konsekwentnie wynikające z Dobrej Nowiny ‑ wówczas wiele rzeczy i spraw w chrześcijaństwie otrzymuje inne naświetlenie. Kierując się światem Ewangelii możemy odkrywać naszą nową tożsamość wynikającą z chrztu i przyjmować postawy oraz dokonywać czynów, których nie zdołalibyśmy uczynić a nawet czasem nie przyszłyby one nam w ogóle na myśl.

Ciekawe było spotkanie z dziećmi w Szkole. Przedstawiły inscenizację o tematyce ekologicznej wzywający tym samy do uszanowania stworzenia jako dzieła Stwórcy danego człowiekowi. Cieszę się także z krótkiej rozmowy z Nauczycielami.

Dziękuję za wszystkie spotkania, jakie miały miejsce i pozdrawiam wszystkich Parafian z Duszpasterzem.

Zachęcam też do kontynuowanie rozpoczętych tematów.