Jestem na konwiwencji biskupów w Domus Galilaeae. Jesteśmy tutaj przez kilka dni tego wielkanocnego tygodnia, taj świętej Oktawy. Jest to już tradycyjna Konwiwencja, podczas której biskupi z całego świata związani na różny sposób z Drogą Neokatechumenalną lub chcący bliżej poznać Drogę przeżywają to wszystko, co wynika z polecenia Jezusa danego w poranek Zmartwychwstania, by poszli do Galilei, by mogli spotkać Jezusa.

Naturalnie, oprócz biskupów są też ekipy katechistów odpowiedzialnych za Drogę w różnych regionach świata. Jest nas kilku biskupów z Polski i są także katechiści z Polski.

Będę – w miarę możliwości – informował o niektórych momentach i aspektach tej Konwiwencji.

Pozdrawiam wszystkich Blogowiczów znad Jeziora Galilejskiego. Pamiętam w modlitwie – szczególnie o tych, którzy mnie o to prosili i polecali się ze swoim różnymi sprawami.

Pan zmartwychwstał! Zaprawdę zmartwychwstał i nas poprzedza …
Poprzedza do Galilei każdego z nas.

Obyśmy dawali się zaskoczyć i przeniknąć Jego wkraczaniem w nasze życie

4 komentarze

1. Czy mógłby Ksiądz Biskup zdradzić personalia Biskupów z Polski? Czy jest pośród Was jakiś Kardynał?
    janusz

#1 baran katolicki
  2. #1
    Kardynał Kazimierz Nycz

3. Idzie przed nami. Wyjasnia i pozostaje, bo jest przynaglony bo chce.
    Tak jak i dzis w roznych ruchach. Papa Benedicto w w latach 60 XIX w wieku napisal ze Kosciol cierpiacy sie odrodzi w malych wspolnotach np katechumenatu itp. Jak nie wierzyc.
    Rok 2019 jade na kolejna msze. 5 juz dzis kazda w innej miejscowości.
    Padre -ojcze nie ma deszczu wszystko uschlo. Nie odpowiadam – juz po tylu latach lzy wyschly. Udaje gluchego. 2 lata temu mieli pomoc tony ryzu maki i cukru. Od ludzi z Polski i diecezji. Serdecznie dziekuje za kazda odpowiedz drogiego Ks Bp na życzenia świąteczne, ktore czytam.
    Nawet nie wie Ks Bp. jak wielka radosc im sprawiaja. Za wszelka pomoc. Niech dobry Bog i Chrystus Zmartwychwstaly Bp i diecezji wynagrodzi.
    Jade dalej. Ojcze poczekasz troche. Ci damy cos zjesc . O chwala Panu to juz 6 msza na wiosce. 2 ziemniaki troche ryzu i jedna marchew. Hura ja i siostra i 3 z mlodziezy nie beda glodni wszak obiadu nie bylo Dzis wielkakoc. Poswiecisz mi chalupe? Po mszy ok? Hare- tak w Quechua.
    Msza na stojaco- brak lawek i swiatla tez. Ot normalka. Po mszy wstepuje do chalupy 8 osob 2 materace. Tu spicie- tak ojcze. Lzy juz wyschly. Ot lazienka i kuchnia na zewnatrz. Przeciez to standard europejski czemu sie dziwic.?
    Chrystus dal sie poznać po lamaniu chleba. Nie byla to msza. Moze jak rozmnozenie kilkukrotne. O Zmartwychwstaly majacy cierpliwosc orosze pokornue Ciebie bys obojetnie jak ale rozmnozyl chleb dla tych biedakow by uwierzyli slowom Twoim.
    Niech Pascha Was wyzwoli.

#3 Misjonarz
  4. Ad #1 baran katolicki
    Januszu!
    Jest dwóch kardynałów.
    Z Polski jest nas trzech biskupów.
    Personalia ??? Aż tak !? W jakim zakresie ? Może lepiej nie – choćby z powodu RODO. Trochę z uśmiechem.
    Wszystko będzie wiadome.

#4 bp Zbigniew Kiernikowski