Z Paryża, z Lourdes i z Rzymu (111109)

by bp Zbigniew Kiernikowski

W tych dniach (7-12 listopada 2011) przebywam za granicą. W poniedziałek odwiedziłem Seminarium Polskie w Paryżu. Spotkałem się z Rektorem tegoż Seminarium, ks. Józefem Grzywaczewskim i z Księdzem Rektorem Misji Katolickiej we Francji ks. Stanisławem Jeżem. Nadto spotkałem się z niektórymi z naszych siedleckich Księży, którzy pracują we Francji zarówno wśród Polaków jak i wśród Francuzów. Jeden z naszych Księży jest Proboszczem jednej z parafii francuskich w Paryżu. Ksiądz Rektor J. Grzywaczewski to również ksiądz Diecezji siedleckiej, który sprawuje ten urząd blisko 15 lat. Seminarium zostało odnowione i jest domem głównie dla księży studentów nie tylko z Polski, ale także z innych krajów i innych kontynentów.

We wtorek uczestniczyłem w Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Francji, które miało miejsce przez kilka dni w Lourdes. Byłem tam jako przedstawiciel naszej Konferencji Biskupów. We wtorek zajmowano się bardzo aktualnym tematem, mianowicie Internet a Kościół. Napiszę o tym więcej później.

Dziś natomiast uczestniczyłem w audiencji Generalnej na Placu św. Piotra. Papież wygłosił katechezę na temat Psalmu 119. Były też grupy Pielgrzymów z Siedlce. Największa to maturzyści i nauczyciele Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Siedlec.

Pozdrawiam z Rzymu wszystkich Blogowiczów i tutaj polecam Was i wszyskich Diecezjan w modlitwie Panu Bogu i wstawiennctwu Apostołów.

Bp ZbK


css.php