W dniach 20-22 września odbyło się 49. Sympozjum Biblistów Polskich. Rozpoczęło się we wtorek, 20 września wieczorem VIII Walnym Zebraniem Stowarzyszenia, które liczy 270 członków zwyczajnych. Przewodniczącym jest ks. Prof. Dr hab. Waldemar Chrostowski.

Na tym Zebraniu została podjęta decyzja wyrażająca reakcję-protest wobec aktów i słów skierowanych przeciwko Biblii – szczególnie tych, które miały miejsce w ostanim czasie.

W środę rano Eucharystii przewodniczył ks. Abp Damian Zimoń, metropolita katowicki. Następnie były serie referatów i komunikatów oraz dyskusje. Na zakończenie sesji przedpołudniowej zostały wręczone księgi jubileuszowe ks. Prof. Waldemarowi Chrostowskiemu i mnie. Tytuł księgi Jubileuszowej Ks. Prof. W. Chrostowskiego brzmi: Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu, a mojej: Nie wstydzę się Ewangelii.

Po południu były dalsze referaty, komunikaty i dyskusje.

W czwartek rano ja przewodniczyłem Eucharystii i wygłosiłem homilię.

W dalszej części obrad nie mogłem już uczestniczyć ze względu na konieczność powrotu do Siedlec, gdzie wieczorem miała miejsce uroczystość rocznicy Konsekracji naszego Kościoła Katedralnego.

Jeśli będzie możliwe od strony technicznej, to umieszczę audio mojej porannej homilii.

Zachęcam do wymiany myśli.

Pozdrawiam

Bp ZbK


css.php