Po roku pracy w ramach programu „Chrzest w życiu i misji Kościoła” przedstawiciele Parafii Dekanatów regionu półnpocno-wschodniego naszej Diecezji spotkali się z w Leśnej Podlaskiej. Tematyka, nad którą pracowaliżmy tego roku to pierwsza faza i pierwszy okres pobytu w Ziemi Obiecanej. Dotyczy to historycznych dziejów Narodu Wybranego ale odnosi się to także do każdego, kto czyta historię biblijną i poznaje historię zbawienia i odnajduje siebie w tej historii.

Wymianie doświadczeń całorocznej pracy majął służyć te Kongresy, czyli zebrania Eklezjologiczne. Ważne jest i nam wszystkim potrzebne, by zobaczyć w Kościele (czyli w Zgromadzeniu – in Ecclesia), jak Słowo Boże działa w naszym życiu i jak to nasze życie kształtuje, by ono było życiem w prawdzie i wolności oraz byśmy w ten sposób w świecie dawali świadectwo Bożego działania i odddawali Bogu chwałę.

Zachęcam do wymiany myśli.

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

4 komentarze

 1. Ja byłam na kongresie w Leśnej. 🙂 Dzieliłam się tam moimi doświadczeniami zwiazanymi z tegorocznymi katechezami.
  Ten rok już minął, ale chciałabym zachęcić wszystkich do udziału w programie w nastepnym roku.
  Ten program na prawdę pomaga lepiej zrozumieć życie, siebie i przybliża do Boga.
  Relację jak zwykle można przeczytać na stronie diecezji. Można też posłuchać tam homilii Ks. Biskupa.

  #1 basa
 2. Czy macie wrażenie, że słuchane Słowo Boże ze wszech miar dotyka naszego, mojego- słowem każdego człowieka pod warunkiem, że odniesie się Je do swojego życia? Jest to niesamowite jak żywe jest Słowo spisane w Ewangelii.

  #2 niezapominajka
 3. #2 niezapominajka
  Masz rację, czytając Słowo Boże każdy z nas znajdzie fragmenty dopasowane do nas samych. Ja nawet znalazłem parę takich fragmentów.

  #3 chani
 4. Ważne stwierdzenie księdza biskupa zapadło mi w pamięć, że „należy żyć w tym świecie, ale nie dostosowywać się do tego świata” -niestety tak często w życiu naszym jest. Dlatego potrzebujemy zmiany myślenia i to dokonuje się dzięki katechezom księdza biskupa.

  #4 Joanna

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php