W dniu 16 grudnia odbyłem wizytację kanoniczną Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu.

Było wiele dobrych spotkań. Modlitwa w Kościele i przeżycie Eucharystii oraz spotkania z Radą Prafialną. Następnie spotkanie z Dziećmi i Nauczycielami w Szkole. Mogliśmy obejrzeć inscenizację, która ukazywała zasadnicze etapy historii zbawienia. Od grzechu Adama i Ewy przez historię Patriarchów, Prorków i innch wybranych aż do Jana Chrzciciela. Oni wszyscy oczekiwali na przyjście Mesjasza – Jezusa. Gratuluję takiego prostego i wymownego przedstawienia. Cieszę się z rozmowy z uczniami i nauczycielami. Cieszę się ze spotkania w Gminie. Za te wszystkie spotkania bardzo serdecznie dziękuję.

Jak obiecałem, daję okazję do tego, aby chętni mogli wymienić swoje zdanie na tym miejscu. Jestem gotów kontynuować poruszone tematy.

Znajomych pozdrawiam! Czekam na komentarze!

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

4 komentarze

 1. Czułam się bardzo wyjątkowo, gdy na naszej hali sportowej pojawiły się postacie z Biblii i wszyscy mniej lub więcej przestawiliśmy się na inną rzeczywistość. Bardzo cenne doświadczenie. Dziękuję.

  #1 xyz
 2. Bóg zapłać za słowa o uporze, głupocie i pobożności razem wziętych-jakże to prawdziwe …

  #2 gatom
 3. Nie podoba mi się zestawianie pobożności z uporem i głupotą.Pobożność jest nieodłącznym atrybutem wiary i idzie z nią w parze.Innej opcji nie ma.Bez pobożności wiara jak ogródek w zielsku-zginie.Jak wychować w wierze dzieci bez pobożności rodzica?Czy wystarczy powiedzieć-wierzę, albo jestem wierzący ale nie praktykujący? Kościół by upadł.

  #3 jo
 4. Ad #3 jo
  W zestaweniu „głupota, upór i pobożność” chodzi o pobożność bez wiary. Myślę o wierze paschanej, czyli chrześcijańskiej. Zdarza się bowiem tyle „pobożności”, która z chrześcijańską wiarą niewiele ma wspólnego. W tym tkwi problem.
  Bp ZbK

  #4 bp Zbigniew Kiernikowski

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php