W dniach 24 i 25 października odbyłem wizytację kanoniczną Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Wisznicach. Było wiele dobrych spotkań. Począwszy od liturgii niedzielnej ze wspólnotą parafilaną. Liturgia była dobrze przygotowana  i – na ile zewnętrznie można to dostrzec – to także głęboko przeżywana.

Spotkania z Radą Prafialną w dniu wczorajszym, a dziś w Szkole i w Urzędzie Gminy dały możliwość bezpośrednich rozmów z wieloma osobami. Z tego bardzo się cieszę i za to dziękuję.

Jak obiecałem, daję okazję do tego, aby chętni mogli wyminieć swoje zdanie na tym miejscu. Jestem gotów kontynuować poruszone tematy – szczególnie te w Szkole i w Urzędzie Gminy.

Wymowna była też uroczystość otwarcia i poświęcenia Centrum Kultury Chrześcijańskiej w dawnym „kościółku” czyli cerkwi pounickiej odnowionej ostatnio wspólnymi wysiłkami Parafii i Gminy przy wykorzystaniu środków unijnych i funduszy z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.

Znajomych pozdrawiam! Czekam na komentarze!

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

1 Komentarz

  1. Wizyta ks. Biskupa w naszej parafii już przynosi pierwsze owoce. Wiele rozmawiamy.
    Jako przyszła mama pragnę w świadomej wierze ochrzcić i wychować noszone pod sercem dzieciątko.
    Wraz z mężem prosimy o błogosławieństwo i modlitwę, abyśmy tworząc nasz kościół rodzinny nie zapominali o początkach naszego jestestwa.
    Pozdrawiam ciepło. Szczęść Boże!

    #1 Oczekująca mama z Wisznic

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php