Dziękuję za pierwsze wpisy

by bp Zbigniew Kiernikowski

Cieszy mnie reakcja na tę inicjatywę. Dziękuję za wpisy. Zanim ustosunkuję się do niektórych poruszonych zagadnień, powiem dwa słowa o charakterze tej strony. Przyświeca mi myśl niesienia pomocy przez przybliżanie światła i mocy Ewangelii. Moje wypowiedzi i odpowiedzi będą, zatem się umiejscawiały na tym polu i poruszały takie aspekty naszego życia. W zależności od rodzaju, charakteru i treści pytań przedstawionych ze strony Osób, które tą drogą się kontaktują, moje odpowiedzi będą albo publiczne, albo drogą e-mail do konkretnej osoby, albo też będę prosił o kontakt zwykłą pocztą czy zapraszał do osobistego spotkania. Jestem bowiem zdania, że nie wszystkie wypowiedzi i odpowiedzi mogą mieć charakter publiczny – dla dobra osób i zrozumienia treści rozmowa. Jeśli ktoś chce, aby treści pisane do mnie dotarły tylko do mnie, może to uczynić drogą pocztową, albo też za pośrednictwem tej strony, zaznaczając, że nie chce, aby przesłany materiał był publikowany. Strona jest bowiem tak ustawiona, że opublikowanie treści wymaga mojej akceptacji. Jest to moja odpowiedź na pytanie Barbary w związku z krytycznymi uwagami. Proszę napisać – nie zostanie to podane na forum publicznym bez zgody Pani i mojej. Proszę więc spokojnie pisać czy to jako komentarze czy drogą e-mail.

Zaznaczam też, że nie będę stale na bieżąco odczytywał i odpowiadał, gdyż moje zajęcia mi na to nie pozwalają. Proszę o cierpliwość – czasem mogę zajrzeć na stronę dopiero po kilku dniach nieobecności.

Pytanie Owieczki: A jak się zalogować, jeżeli nie można się zarejestrować ? Na to pytanie nie jestem w tej chwili w stanie odpowiedzieć. Ktoś z techników poinformuje.

Mam nadzieję, że tą drogą będziemy mogli dobrze rozmawia. Chciałbym bardzo odpowiadać na życiowe problemy młodych ludzi. Zdaję sobie sprawę, jak bardzo ważne jest światło Ewangelii, gdy trzeba podejmować decyzje, które czasem mają wpływ na całe życie.

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

13 komentarzy

 1. Wykazał się Ksiądz Biskup wielką odwagą. Mój szczery podziw.
  Na pewno będę uważnie czytał, a może i czasem o coś ośmielę się zapytać.
  Mam nadzieję, że znajdzie KB naśladowców.
  Pozdrawiam serdecznie. 🙂

  #1 S. Miłosz
 2. być pierwszym, przełamujacym, czy otwierającym, to trudne wyzwanie. Życze wytrwałosci, sam korzystam z internetowego przekazu wiadomości djecezjalnych i Episkopatu– dopiero od tej pory dzieki internetowi jestem na bieżąco…
  Oby KP Bóg dał dość sił i wytrwałości..
  jan

  #2 jan 1951
 3. Gratuluję podjęcia się inicjatywy – jest naprawdę potrzebna i cenna – niech Duch Święty wspiera w tym dziele.

  #3 Bartlomiej Parys, SVD
 4. Wspaniale, że taki hierarcha jak ks. biskup sięga do tego świetnego źródła jakim jest internet, by pogłębić kontakt z wiernymi i ukazać im wielką moc Jezusa Chrystusa. Miejmy nadzieję, że ta inicjatywa przyniesie bogate żniwo Ewangelizacyjne. Niech dobry Bóg w tym dopomaga. Teraz przy okazji chciałem jako diecezjanin wyrazić podziw dla ekscelencji za to, że zawsze każda Liturgia z ks. biskupem jest dopracowana pod każdym względem w 100%. Jestem pełen podziwu za wszystkie działania ks. Biskupa POZDRAWIAM

  #4 Rafał
 5. pozdrawiam serdecznie..ogromnie sie cieszę z tej nowej inicjatywy Ks.Biskupa..biada mi gdybym nie głosił Ewangeli..i to jest wezwanie na dziś..głośić na wszelkie sposoby..na dachach..

  #5 sorrella
 6. Będę czytała teksty.Naprawdę jestem ciekawa treści.

  #6 K.
 7. pozdrawiam seredcznie Ojca Biskupa. mam nadzieję, że będzie ten blog będzie chociaż namiastką bogactwa słowa jakie dane mi było słuchać na wykładach Księdza Biskupa

  #7 Sławek
 8. Serdecznie pozdrawiamy i gratulujemy Księdzu Biskupowi pomysłu i poświęcenia!
  Szczęść Boże na drodze tej formy ewangelizacji!

  #8 Strona Parafialna św. Józefa w Sosnowcu
 9. Leciuchno mi szczęka opadła… Bp i blog… :)Super sprawa:) Naprawdę świetna inicjatywa. Poraża mnie (w bardzo pozytywnym sensie) otwartość księdza biskupa. To naprawdę zachęcające dla młodego człowieka!:) Wzór wyjścia ku ludziom. Co tu dużo pisać: „dodaj do ulubionych” -> enter:) Pozdrawiam serdecznie.

  #9 Frytka
 10. Bardzo się cieszę z tego bloga i z pewnością będę tutaj zagladał.

  #10 Jacek
 11. Frytko,piękny wpis.Rzeczywiście może „szczęka opaść” z wrażenia.Kościół jak widać stawia kroki.I to w osobie Biskupa.Piękne to.

  #11 K.
 12. Szczesc Boze

  Pragne pogratulowac dobrego pomyslu. Mam pytanie do Ksiedza Biskupa zwiazane z grupa neokatechumenalna. Dlaczego Ksiadz propaguje ta droge w roznych miejscach w diecezji, mam na mysli seminarium, parafie,etc, podczas gdy wiekszosc ksiezy i alumnow seminarium jest temu przeciwnym. Wiem ze robia to bo musza. Nie mowie , ze jest to zle co ksiadz Biskup propaguje, ale budzi to wiele pytan. Pamietam takze takie zdarzenie , ze ksiadz Biskup sprawowal liturgie podczas swiat Wielkanocnych razem z wiernymi a czlonkowie grupy neokatechumenalnej sprawowali ta liturgie w seminarium. A przeciez powinnismy sie jednoczyc. Jesli to mozliwe , bardzo prosze o ustosunkowanie sie do mojego pytania. Jeszcze raz pragne pogratulowac ten pomysly i pragne pozdrowic ksiedza Biskupa.Szczesc Boze. Krzysztof

  #12 Krzysztof
 13. Szanowny Księże Biskupie,

  Zwracam się do Jego Eminencji z prośbą o umożliwienie grupie wiernych świeckich uczestnictwa w Mszy Świętej Wszechczasów, której należne prawa potwierdził Papież Benedykt XVI w liście apostolskim Motu Proprio „Summorum Pontificum” traktującego o celebracji liturgii rzymskiej ustanowionej przed reformą w roku 1970. Jego Świętobliwość Benedykt XVI wyraźnie zaznacza, że: „Wszystko, co zostało postanowione przez Nas w niniejszym Motu Proprio ma być uznawane za postanowione i obowiązujące oraz rozkazujemy by obowiązywało od dnia 14 września tegoż roku (list został opublikowany 7 lipca Anno Domini 2007) od święta Podwyższenia Krzyża Świętego, wbrew wszelkim przeciwnym zarządzeniom.” Grupa wiernych Diecezji Siedleckiej przywiązana do tradycyjnej liturgii wyraziła chęć i inicjatywę uczestnictwa we Mszy Trydenckiej jednakże spotkały się one z dezaprobatą Hierarchii tutejszej diecezji. Czy istnieje realna szansa uczestnictwa w tradycyjnej liturgii w Diecezji Siedleckiej?

  #13 RadekFalanga

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php