Magdala (180410)

by bp Zbigniew Kiernikowski

Jestem w Ziemi Świętej na konwiwencji Biskupów Drogi Neokatechumenalnej. Jesteśmy w Domus Galilaeae na Górze Błogosławieństw. Dziś po południu byliśmy w Magdala mieście związanym z Marią Magdaleną.

Są tutaj (to znaczy na nowo określonym terenie) prowadzone już przez ponad 10 lat nowe prace wykopaliskowe. Została odkryta dobrze zachowana synagoga z I wieku. To znaczy jej założenie, fundamenty i cały szereg reliktów z tamtego okresu. Odkrycie tej synagogi, która jest z czasów Jezusa jest ważnym potwierdzeniem wielu danych wynikających z Ewangelii.

Celebrowaliśmy Eucharystię w nowej kaplicy pod wezwaniem „Duc in altum” położonej nad samym Jeziorem Galilejski. W miarę, jak to będzie możliwe, będę się dzielił tym, co przeżywamy.

Stąd pozdrawiam Wszystkich Blogowiczów – w szczególności Diecezjan Legnickich i obejmuję modlitwą

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

6 komentarzy

 1. Szczęść Boże Ojcze Biskupie.
  Kiedy słyszę o mieście Magdala napełnia mnie taka refleksja … wyobrażam sobie od razu Marię Magdalenę i utożsamiam się, jako że jest mi bliska imieniem przyjętym przy Sakramencie Bierzmowania.
  To, nieprzeciętna kobieta. Trwała nieustająco przy Krzyżu … przy Jezusie, aż do Śmierci chwili.
  Widziała Pana Jezusa, z bliska … Maryja Matka Bolesna dotykała Jego Ran, a Ona jedyna,wciąż obok. Służyła Panu, bo Ten dał jej Życie.
  Uwierzyła, choć najpierw troska ludzka przesłoniła jej poznanie Nauczyciela i Pana …
  Stała się tą, której Jezus Wskrzeszony ze śmierci pokazał się, pierwszej … … Zmartwychwstałego … gdy, powiedział do niej;
  Może, nie wyobrażała sobie uczestniczenia w Cudzie Zbawienia, w Czasie Wielkiej Przemiany, Spełnienia Obietnicy Cudu Zmartwychwstania?
  Rozmawiała … …
  Płakała …
  Rabbuni …

  Takie Słowo i zachowanie Zmartwychwstałego Pana, było napełnione wielką delikatnością i troską o, człowieka … o, osobę oddaną sercem całym.
  Bezinteresownie ? …
  … nie … ON, przecież tak wiele jej wybaczył.
  Czcigodny Ojcze Biskupie, dziękujemy za modlitwę i pozdrowienia … życząc błogosławionego czasu spotkania w Krainie Dobrej Nowiny. Radości. Zdrowia. Łaski … Spotkania …
  Pozdrawiam.
  danuta

  #1 miłosierna samarytanka
 2. „Duc in altum” – ” zagarnęli tak wielkie mnóstwo ryb, że sieci ich zaczynały się rwać”
  Jest to zawołanie do korzystania z obfitości Boga tam, gdzie my ślepcy , po ludzku nie widzimy nic.
  Gdy poddaję się Jego wskazaniu,na miarę tego, odnajduję w bliźnich i razem z nimi Kościół, Lud który zapowiadany przez Jeremiasza utworzył z nas Jezus Chrystus.

  #2 grzegorz
 3. ‘… Ktos mi nawet powiedzial, ze to sie moze zle skonczyc. Przypomialem sobie wtedy „bronchitis” co mowil w DUC IN ALTUM w rozważaniach o duchowości ks. prof. dr hab. Marek Chmielewski Z JEROZOLIMY, zob zalacznik: „It was nearly on the 11th anniversary of his election as pope, when World War I broke out. Bronchitis soon developed for Pope St. Pius X. He died on August 20, 1914, to what he called „the last affliction that the Lord will visit on me” due to worrying over World War I” – „To było prawie w 11rocznicę jego wyboru na papieża, kiedy I wojna światowa wybuchła. Zapalenie oskrzeli wkrótce rozwinely sie u papieża Piusa X. Zmarł 20 sierpnia 1914 r. to co nazwał „ostatnią przypadłość, że Pan przyjedzie odwiedzic mnie” z powodu martwienia się I sza wojna.
  http://acatholiclife.blogspot.com.au/2006/08/pope-st-pius-x.html

  #3 Jurek
 4. PAPIEŻ POLAKÓW
  Pius X był zaskakująco Polakom życzliwy. W 1905 beatyfikował śląskiego jezuitę Melchiora Grodzieckiego. W 1906 wyniósł do godności bazyliki świątynię jasnogórską, ustanawiając dzień 26 sierpnia uroczystością Matki Boskiej Częstochowskiej W 1908 zezwolił na wpisanie wezwania „Królowo Korony Polskiej” na stałe do litanii loretańskiej. W 1909 ustanowił dla diecezji lwowskiej i przemyskiej święto Królowej Korony Polskiej, wyznaczając dzień święta na 1 kwietnia. W 1910 przesłał do Częstochowy drogocenną koronę, którą 22 maja zawieszono na cudownym obrazie Matki Boskiej Częstochowskiej. Doprowadził też do uroczystych koronacji wielu innych polskich obrazów Matki Bożej, m.in. w Dzikowie (1904), Lwowie (1905), Krakowie (1907) i Sulisławicach (1913).
  Istnieją też inne świadectwa o jego niesamowitej wręcz życzliwości dla Polaków. Dbał o to, by na terenach etnicznie polskich godności biskupie obsadzać Polakami. Od 1910 r. jego szambelanem został późniejszy metropolita krakowski – Adam Sapieha. Poza tym mianował pierwszych polskich biskupów dla Polonii amerykańskiej: w 1908 ks. Pawła Piotra Rhode i w 1913 ks. Edwarda Kozłowskiego. W 1910 założył w Rzymie hospicjum dla polskich studentów.
  Gdy do Watykanu przybyła grupa 50 unitów, którzy w wyniku prześladowań politycznych przedarli się nielegalnie przez granicę, papież, ku zdziwieniu uczestników audiencji, ucałował ranę jednego z nich i powiedział: „Powtórzcie braciom waszym, że Ojciec Święty pamięta o was, modli się za was i pragnie gorąco spotkać się z wami w niebie”.

  #4 Jurek
 5. #4 Jurek,
  co powiesz o papieżu Leonie XIII?
  Mam przed sobą wszystkie jego encykliki. Choć skromne w słowach to jednak bardzo katolickie. „O sakramencie małżeństwa”, „O demokracji chrześcijańskiej”, „O kulcie Matki Bożej”, „O państwie chrześcijańskim”, „O wojnie wydanej Kościołowi”, „O masonerii”, „O różańcu świętym”, „O tak zwanym amerykanizmie”, „O jedności Kościoła”, „O wolności człowieka”, „O obowiązkach chrześcijan jako obywateli”, „O kwestii socjalnej”, „O studiach Pisma świętego”, „O władzy politycznej”, „O sekcie komunistów, socjalistów i nihilistów”, „O filozofii chrześcijańskiej”, „O Jezusie Chrystusie Odkupicielu”, „O Duchu Świętym”, „O Przenajświętszej Eucharystii”, „O poświęceniu Najświętszemu Sercu Jezusowemu”, „O opiece św. Józefa i Najświętszej Maryi Panny”.
  Warto poczytać jak papieże wierzyli przed w minionych wiekach.
  Pozdrawiam
  janusz

  #5 baran katolicki
 6. Jurek, Janusz.
  Czytam wasze komentarze i jak widać to dobrze znacie historię o Papieżach i nie tylko.
  Ja osobiście też znam i jeszcze dodam że jak Sapieha skradł obraz Kodeński i umieścił w Kodniu, jak obraz Maryi ukazał się na drzewie w Leśnej i powstał kult Maryi Leśnej Podlaskiej. W wszystkim jest takie wielkie och i ach.
  Czytam komentarze ks.Biskupa Kiernikowskiego i daje się zauważyć że wszystko ukierunkowuje na Jezusa.
  I to jest najbardziej istotne dla naszego życia żeby być zawsze myślami przy Panu i zamieszkać w domu Pańskim w wieczności.
  Ks. Biskup Kiernikowski nie jest Papieżem a jaka kolosalna różnica wprowadzania ludu w tajemnicę zbawienia człowieka.
  W Piśmie Swiętym jest napisane:
  Tak bowiem Bóg umiłował świat, że syna swego Jedynego dał, a by każdy kto w niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne.

  #6 Józef

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php