Na zaproszenie uczynione podczas wizytacji Parafii NMP Królowej Polski w Gocławiu przyjechała dziś (131021) do Siedlce społeczność Uczniów i Nauczycieli oraz Rodziców ze Szkoły Podstawowej w Gocławiu.

Nasi Goście byli w Katedrze, gdzie się modlili i zapoznali z Katedrą. Następnie w dwóch grupach  zwiedzali Miasto i Muzeum Diecezjalne.  Na zakończenie odbyło się spotkanie w domu biskupim. Uczniowie przedstawili swój program słowno-muzyczny oraz taneczny. Posłuchali też muzyki organowej i trochę zapoznali się z instrumentem J. Wagnera.  Była też część „konkursowa” z nagrodami.

Na zakończenie skosztowaliśmy wszyscy dobrych pierogów.

Dziękuję za odwiedziny.

1. Wycieczka pełna niezapomnianych wrażeń. Dużo treści historycznych związanych z miastem Siedlce przekazanych w interesujący sposób przez Pana przewodnika. Pouczająca lekcja w muzeum diecezjalnym na temat „Skąd się biorą eksponaty muzealne?”, którą przeprowadziła Pani kustosz.
    Ciekawe spotkanie w studiu nagrań radia Podlasie przybliżyło uczniom pracę realizatorów programu emitowanego „na żywo”.
    Do tego jeszcze możliwość usłyszenia organów Wagnera, które mimo, iż liczą 268 lat brzmią dźwiękami, jakich nie wydają żadne współczesne.
    Księże Biskupie! Dziękujemy za zaproszenie i za przyjęcie.
    Pozdrawiamy serdecznie.

#1 nauczyciel
  2. Przypomina mi się w szczegółach moja wizyta. Pamiętam wszystko i wszystkich /nawet tych co się sekundowo przewijali/.
    Odrobina niedosytu związana z Muzeum Diecezjalnym. Chciałabym jeszcze tam wrócić.
    Świetnie, że dzieciaki mogły z bliska posłuchać, spojrzeć i najszczerszą modlitwę wznieść.
    Dzieci są wspaniałe. Wszystkie.

3. jak to jest, że niektóre dzieci są takie grzeczne?
    Jak kiedyś byłem w sklepie i coś kupowałem, to przuszedł jakiś facet z dzieckiem i to dziecko nawet nic nie powiedziało, nawet nie płakało i nie mówiło „Tato kup mi…” (nawet się patrzyło na mnie – o co tu chodzi?)
    A niektóre dzieci to latają po sklepach jak szalone.
    Jak to jest?

#3 chani
  4. Wiecie co?
    Ja chyba nie będę się żenił.
    Kiedyś nie maiłem z tym problemu, a teraz po tych przejsciach z dziewczynami i po przeczytaniu serwisu ślubnego na podlasie24.pl, doszedłem do wniosku, że jednak najlepiej zostać starym kawalerem.

#4 chani
  5. do chani…
    Pamiętam, że kiedyś zastanawiałeś się tutaj, czy to możliwe, żeby osoby rozwiedzione otrzymywały rozgrzeszenie i mogły przystępować do komunii świetej. Dziś przeczytałam:

„Watykan powtórzył, że nie zmienia się jego stanowisko
    wobec sprawy zakazu dostępu do sakramentów dla osób rozwiedzionych
    będących w nowych związkach.
    By żyć z zgodzie z doktryną Kościoła,
    wierni ci muszą żyć jak brat i siostra – podkreślono.
    Stanowisko ws. przystępowania do sakramentów osób rozwiedzionych
    będących w ponownych związkach jest jasne
    i potwierdził je prefekt Kongregacji Nauki Wiary.
    Miłosierdzie Boga nie jest dyspensą od Bożych przykazań –
    pisze prefekt Kongregacji Nauki Wiary
    w artykule na temat nierozerwalności małżeństwa,
    który ukazał się w noszącym jutrzejszą datę numerze L’Osservatore Romano.

Publikacja tego tekstu została zaaprobowana przez Papieża Franciszka.
    Abp Gerhard Müller przypomina, że nierozerwalność małżeństwa,
    a co za tym idzie niemożliwość zawarcia powtórnego związku,
    jest prawdą objawioną przez Boga,
    jednoznacznym przykazaniem Jezusa,
    które nie podlega kompetencji Kościoła”

Może ta informacja coś Ci wyjaśni.
    Pozdrawiam 🙂

#5 julia
  6. #5 julia
    Trochę mnie sprowokowałaś.
    Sytuacja jednego z moich dzieci nie zmieniła się.
    Nie mam mocy by to zmienić.Nie zmieniłam swego podejścia do takiego sposobu życia.
    Kościół tak bardzo kocha,tak bardzo pragnie szczęścia,że czasem słyszą te osoby i ich najbliżsi gorzkie słowa,albo interpretujemy je jako gorzkie.

Może przeczyta to ktoś żyjący w związku niesakramentalnym.
    Na stronie Jezuici Łódż
    w zakładce-Duszpasterstwa-Niesakramentalni
    są dostępne nagrania z rekolekcji dla małżeństw niesakramentalnych wygłoszone w 2012 r przez o.Remigiusza Recława.

#6 mirpat