Ogólnie o naszych rozmowach

Niniejszą wypowiedzią chcę się odnieść do wpisów wielu internautów, których pozdrawiam tą drogą. Chcę skierować kilka sów wyjaśnień dla lepsze wzajemnego rozumienia się w tego rodzaju komunikacji, za co z góry dziękuję.

O ile mi wiadomo, blog to przede wszystkim proponowanie pewnych myśli i opinii i wszczęcie wymiany zdań na poruszane tematy. Jest to w pewnym sensie dzieło przez kogoś zainicjowane, które staje się dziełem wspólnym. Z czasem do tego dojdziemy, że będę proponował rópżne tematy. Głównym będzie zawsze odniesienie naszego życia do Ewangelii. Chętnie podejmuję w tym kontekście każdą możliwą dla mnie rozmowę i staram się reagować. Jednakże proszę uwzględnić że:

1) Nie jestem w stanie odpowiedzieć na wszystkie pytania. Na pewną kategorię pytań odpowiadam indywidualnie bądź zapraszam do osobistego kontaktu (nie wszystko bowiem możliwe jest do rozwiązania w dialogu prowadzonym drogą elektroniczną). Nie chcę, aby to była martwa wykładnia – niektóre sprawy są jednak możliwe do prowadzenia tylko drogą indywidualną.

2) Dziękuję za sugestie podpowiadające, jak byłoby lepiej. Z niektórych zapewne skorzystam. Rozpoczęta forma jest punktem wyjściowym. Ponieważ nie mam w tej dziedzinie komunikacji zbyt dużego doświadczenia, zdobywam je i uczę się tego rodzaju komunikowania.

3) Zapewniam, że traktuję serio sam fakt nawiązania i nawiązywania relacji oraz stojące za pytaniami internautów zagadnienia i problemy, czasem są to też cierpienia.

4) Proszę również, by wziąć pod uwagę, że ten mój kontakt stanowi jedno z moich zająć i mogę poświęcić mu tylko określony czas. Bywa też, że przez kilka dni jestem poza Siedlcami – jak to miało miejsce 13 i 14 lutego z powodu nagłego wyjazdu do Rzymu. Proszę więc nie mieć żalu, jeśli na niektóre pytania nie odpowiadam, czy nie odpowiem wyczerpująco. Nie chcę bagatelizować podnoszonych spraw, chciałbym jednak, by mieściły się w formule rozmów, czyli by dotyczyły problemów związanych głównie z życiem Ewangelią w codzienności, co nie wyklucza również dotykania innych dziedzin.

5) Na pytania, na które łatwo uzyskać odpowiedź w innych źródłach nie zawsze będę odpowiadał. Chcę koncentrować się raczej na tych wyżej wspomnianych tematach.

Mam nadzieję, że to będzie wzajemne ubogacanie się.

1. Ależ oczywiście Ks.Biskupie.Myślę że wszyscy to rozumiemy doskonale.

#1 K.
  2. Wiele osób ze zdziwieniem i radością przyjmuje nową ewangelizację JE.Ks.Biskupa, tylko wolno reagują.

#2 Kaśka