Bł Męczennicy z Pratulina

W tej chwili nie ma żadnych starań o kanonizację i nie wiem, czy są przesłanki ku temu, by to czynić. Niczego nie wykluczam, może na to nadejdzie czas. Prowadzenie procesu kanonizacyjnego wiąże się z wymiarem powszechnym kultu i znaczenia Osób dla życia Kościoła na świecie – Bp ZbK

1. To jak to w zasadzie jest – beatyfikacja i kanonizacja są (między innymi) „zezwoleniem” na kult (odpowiednio) lokalny i powszechny, czy też raczej potwierdzeniem ich zaistnienia?

#1 Tomasz Kowalski
  2. Chcialbym się dowiedzieć z jakich ziół składa sie kadzidło używane podczas liturgi ?

#2 Konrad
  3. mam jeszcze pytanie dotyczące bardziej przyziemnej sprawy: Czy ks. biskup wybiera się w najbliższym roku do jakiejś parafii w dekanacie hańskim? Kiedy ostatnim czasem ks. biskup był w tej okolicy?

#3 Rafał
  4. A ja bym chciała zapytać dlaczego biskup nie podejmuje rozmowy z pytającymi?
    Wydaje mi się że Blog jest formą bardziej otwartą, jeśli biskup tego nie dostrzeże miejsce stanie się tylko jeszcze jedną martwą wykładnią. Szkoda.

#4 aanne
  5. Po namyśle… chciałabym uściślić, żeby być dobrze zrozumianą.
    Może się mylę, ale wydaje mi się że o wiele ciekawsze byłoby gdyby z zadanego pytania np. takiego jak tej Pani pytającej o problem z rozwiedzioną siostrą, powstał felieton/wykład poruszający szerszy aspekt sprawy pod którym czytelnicy bez wątpienia zadali by wiele pytań, tak aby nawiązała się rozmowa nad jakimś zagadnieniem.
    Przyjęta formuła pytanie-odpowiedź jest ładnym zaproszeniem do rozmowy ale rozmową jako taką niestety nie jest.

#5 aanne