Dziś rozpocząłem też spotkania z Rodzcami Dzieci, które przygotowują się do przyjęcia I Komunii św. Było to pierwsze z trzech spotkań planowanych na ten rok duszpasterski. Jest to już trzeci rok  duszpasterski, w którym prowadzę takie spotkania.

W tym dzisiejszym pierwszym w tym roku spotkaniu poruszyłem sprawę istoty czy natury Sakramentu Eucharystii jako pokarmu podtrzymującego w nas owoc tego, co stało się w Chrzcie św. W Eucharystii bowiem uczymy się żyć na wzór Jezusa Chrystusa i żyć Jego mocą. Ta Jego moc objawia się szczególnie w życiu nie dla siebie. Inaczej mówiąc w przeżywaniu tego wwzystkiego co jest zawarte w Jego Tajemnicy Smierci i Zmartwychwstania – jak to wyznajemy w aklamacji po Przeistoczeniu.

Do Rodziców należy prawo i obowiązek wprowadzić swoje dzieci w tę tajemnicę nowego życia. Jest to nowy stylu życia, odmienny od ducha świata. To nowe życie wynika z Chrztu i jest karmione w Eucharystii. Kościół przez swoje nauczanie i otoczenie opieką duszpasterską Rodziców i Dzieci wspomaga ich w tym zadaniu.

Interesująca była wymiana zdań po mojej katechezie. Naturalnie mogło być jeszcze więcej pytań i refleksji. Kto zechciałby, może to jeszcze uczynić tutaj na blogu.

Zyczę Rodzicom dobrego i owocnego wprowadzania swoich Dzieci na drogę prowadzącą do Eucharystii a następnie wspólnego przeżywania tej Tajemnicy.

Bp ZbK

 

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

3 komentarze

 1. Bardzo ciekawa inicjatywa. Biskup spotyka się z rodzicami i dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. – godne to pochwały i uznania.
  Z pozdrowieniem i podziękowaniem za nowe pomysły ks.kamil

  #1 Ks. Kamil
 2. Nie tak znowóż bardzo dawno, nie do pomyślenia było, aby Biskup osobiście wkładał tyle pracy w ewangelizację swojej trzódki.
  Ciekawe, czy rodzice doceniają?

  #2 Ka
 3. #1 Ks. Kamil
  Ale to wcale nie jest nowy pomysł.
  Ks. Biskup od conajmniej 2 lat ( ten byłby 3) spotyka się z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Kominii 🙂

  #3 basa

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php