Dziś odbyło się w Domu Biskupim spotkanie z przedstawicielami Ruchu Światło-Życie. Było około przedstawicieli Domowego Kościoła, Rodzin, Młodzieży.

Przedstawciele poszczególnych grup formacyjnych powiedzieli o swoje pracy i przeżywaniu formacji  deuterokatechumenalnej. Poruszone zostały zagadnienia współpracy w parafiach i sposobu włączania się w pracę duszpasterską. Podstawową sprawą będzie zawsze sprawa własnej tożsamości. Następnie można mówić o posługiwaniu i spełnianiu posług i funkcji liturgicznych i innych. Zasadniczo dobrze to wychodzi w niektórych diakoniach.

Zachęciłem do takiego prowadzenia formacji, by na pierwszym miejscu – zgodie z wolą Założyciela, Sł. B. Ks. Franciszka Blachnickiego, był aspekt katechumenalny oraz docenienie liturgii.  Przedstawiłem też możliwości włączenia się w prace synodalne. Jest to dla Ruchu Swiatło-Zycie konkretne wzywanie i szansa, by jeszcze bardziej integrować się z całym działanim duszpasterskim w parafiach.

Zachęcam do dalszych refleksji i spostrzeżeń

Bp ZbK

Podziel się z innymi

Rss Komentarze

2 komentarze

 1. A Przedstawiciele Ruchu o jakich problemach w swej posłudze mówili?

  #1 Ka
 2. Dobrze by było żeby w każdej parafii taki ” Ruch ” powstał dało by to w pewnym stopniu ożywienie Kościoła.
  Chcąc coś robić w parafii warto by było nabrać takiego doświadczenia przez przedstawicieli którzy by byli aktywni w tym kierunku coś robić.
  Chyba dobrym sposobem jest podejrzenie działającego już „Ruchu” i wprowadzenie w swojej parafii.
  Ja jeszcze nie byłem obecny na takim spotkaniu to nie wiem jak to się odbywa i co tam się robi.
  Może kiedy mi się uda uczestniczyć to bym nabrał doświadczenia z tej dziedziny.

  #2 Józef

Sorry, the comment form is closed at this time.


css.php