Mój temat w KRP: aktualności (120626)

Dzisiaj spotykamy się w studiu KRP.

Rozmowa o sprawach aktualnych – przedwakacyjnych

Zapraszam

posłuchaj audycji: http://archiwum.radiopodlasie.pl/?p=16303

1. Będąc na katechezach neokatechumenalnych, doświadczyłam:
    – poruszenia serca „płynącą” prawdą z ust katechistów,
    – bardzo przeżyłam egzegezę wiary w Trójcę Świetą,
    – po raz pierwszy doswiadczyłam „połączenia” szczególnego , Starego i Nowego Testamentu,
    – usłyszałam chronologię wydarzeń Dzieła Zbawienia,
    – nie odnajdując się w innych wspólnotach, byłam pewna ,że proponowana Droga Neokatechumenalna, jest również dla mnie, by tam doświadczać pewnych przemian , poddajac się prowadzeniu Boga Ojca przez „wejście” w Słowo Boże.
    – wspólnota daje mi różne „pomoce” do nawracania się, do akceptacji drugich mimo wszelkich ale…
    Jestem wdzieczna Bogu Ojcu za ten Dar wspólnoty.
    Jest to Dobra Nowina dla grzesznika, dla utrudzonych życiem, żyjących w beznadziei, wątpiących, zagubionych, bankrutów duchowych!!! i tych wszystkich, którzy pragną Nieba!!!

Przyjdżcie i posłuchajcie, weźmijcie nowego ducha
    dla waszych zmagań – tam znajdziecie odpowiedż na swoje zwątpienia!!!

#1 zachwycona
  2. Kiedy będą nastepne katechezy i gdzie?
    Słuchałam audycji z uwagą i radością.

#2 nawracająca się
  3. Księże Biskupie!

Czy będą w tym roku udostępnione informacje na temat zmian personalnych duchowieństwa naszej diecezji, np. na stronie diecezji. Wiem, że ten czas właśnie nadchodzi. Nie chodzi mi o ciekawość, ale jako parafianin, diecezjanin, po prostu możliwość dostępu do informacji.

Pozdrawiam serdecznie!

#3 pq
  4. Ad #3 pq
    Zmiany są w toku. Stosownie do sytuacji są urzeczywistniane. Stopniowo dowiadują się o nich ci, których to bezpośrednio dotyczy.
    Kiedy ten proces się zakończy, zostaną w swoim czasie przez Kurię podane na naszej stronie.

#4 bp Zbigniew Kiernikowski
  5. Bardzo przemawia do mnie porównanie wspólnoty neokatechumenalnej do roli łona, w którym kształtuje się coraz to bardziej dojrzała postawa chrześcijańska. Ujawnia się ta wspólnota na zewnątrz, stając się znakiem – /J 13,35/ w Kościele i świecie, znakiem jedności, która jest darem (cudem) Bożym.
    Ludzie faktycznie przeżywają w neokatechumenacie swoje nowe narodziny.
    Znam także osobiście wiele takich osób, które dały o tym świadectwo. Owoce są niewyobrażalne!

#5 Miriam
  6. A Ty Miriam jesteś na DN?

Czy słuchałaś kiedyś świadectwa Kiko i Jego symfoni budującej jedność ekumeniczną ?

#6 Tereska
  7. Nie jestem, Teresko, ale bardzo bym chciała.
    Tak, symfonię – El sufrimiento de los innocentes znam już prawie na pamięć 🙂
    Dzięki braciom z DN obejrzę i wysłucham tej celebracji symfoniczno-katechetycznej, która była także ostatnio w Nowym Jorku. I tych, tak ważnych dla budowania jedności, przemówień.
    Symfonia prawdziwie natchniona. Słyszałam także o owocach jakie zrodziła w Madrycie.

#7 Miriam