Mój temat w KRP: Szkoła Kantora (110830)

Bliżej i więcej na ten temat jest na stronie diecezjalnej i stronie Szkoły Muzyki Kościelnej. Podaję jednak ten temat także w moim blogu dając okazję do pytań i sugestii w związku z dzisiejszą audycją o roli kantora w zgromadzeniu liturgicznym i w ogóle w duszpasterstwie.

Posłuchaj audycji:

1 Komentarz

1. Muzyka to bardzo ważny element liturgii. Niestety zbyt często dziś zaniedbany i pozostawiony przypadkowym gustom osób z pewnością szczerze zaangażowanych ale pozbawionym wiedzy i przygotowania liturgicznego. Pamiętam szok jakiego doznałem podczas rozmowy ze swoim znajomym organistą i koleżanką przygrywającą w czasie ślubów na skrzypcach, kiedy jak gdyby nigdy nic opowiadali, że często podczas mszy ślubnych grają muzykę z „Gwiezdnych Wojen” albo ze „Shreka” bo młodzi sobie tego życzą.
    Mam nadzieję, że szybko odczujemy i usłyszymy efekty starań x.biskupa o poprawę świadomości liturgicznej osób odpowiedzialnych za oprawę muzyczną liturgii tak jak widzimy i czujemy poprawę w sposobie sprawowania liturgii Triduum Paschalnego i przygotowania do przyjęcia sakramentów.

#1 abolicjant