Odbyło się dziś, w Uroczystość Zesłania Ducha Swiętego pświęcenie kaplicy w Parafii pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich z Pratulina. Uroczystość liturgiczna była dobrze przygotowana ze śpiewem parafialnego Chóru i Służby Liturgicznej. Po liturgii miałem okazję rozmawiać z wielu osobami z parafii oraz tymi, którzy na tę Uroczytość przybyli z innych parafii czując się związani z różnych racji z tą parafią.

Byłoby dobrze kontynuować niejedną z rozpoczętych rozmów. Daję taką okazję tutaj na blogu i do tego zapraszam.

1. bardzo ładna kaplica. Tylko szkoda że to nie będzie moja parafia (-:

#1 Lukasz
  2. Ksiądz Biskup zaprasza ludzi ze swej diecezji do wymiany myśli.Oni i ich problemy Mu najbliżsi.W podtekście zawarte jest: POZNAJMY SIĘ BLIŻEJ.
    To ładne.

3. Pod tym linkiem można obejrzeć zdjęcia z uroczystości poświęcenia kaplicy oraz zdjęcia z budowy kaplicy. Można także wysłuchać homilii Księdza Biskupa oraz podziękowania parafian, Ks. Proboszcza i Prezydenta Miasta Siedlce Wojciecha Kudelskiego
    Redakcja KRP

#3 Redakcja KRP
  4. Ta wieżyczka z krzyżem, przez zawartą skromność w niej, jest najpiękniejsza.

5. Czy w Parafii Bł. Męczenników będzie tylko kaplica czy będzie budowany kościół

#5 Lukasz
  6. podziękowania dla Redakcji KRP

#6 Lukasz
  7. Ks.Biskup zaprasza do rozmowy na wiele nurtujących nas tematów. To cenna inicjatywa,z której warto skorzystać. Nie wiedziałam dotychczas,że jest taki blog. Będę polecać go innym.

#7 Anna
  8. Ad #5 Lukasz
    Tak, w przyszłości będzie budowany także kościół.
    Czekamy na propozycje projektu.

#8 bp Zbigniew Kiernikowski
  9. Uroczystość naprawde przepiękna.Ogromny szacunek dla Proboszcza dzięki ,któremu mogliśmy mieć bezpośredni kontakt z J.E.ks.Biskupem i podzielić się swoimi radościami.Dziękujemy ks. Proboszczowi za wytrwałość,zaangażowanie w budowie Domu Bożego i wspólnoty.

#9 Ewa