V Sesja Liturgiczna w Bolesławcu (191130)

Dziś odbyła się V Sesja Liturgiczna w Bolesławcu. Takie Sesje są organizowane przez Diecezjalną Szkołę Liturgiczną Diecezji Legnickiej. Była poświęcona tematyce związanej z Duchem Świętym. Poprzednia, 28 września, miała jako przedmiot tematykę Maryjną –  w szczególności Maryja jako Dziewica Słuchająca i wzór chrześcijańskiego życia. Wcześniej, 1 czerwca, skupialiśmy się wokół Słowa Bożego.

Tematyka dzisiejszego spotkania w Bolesławcu: ”Duch Święty w Liturgii Kościoła”.

Na tę sesją złożyły się prelekcje:

• Duch Święty zwołujący Lud Boga, Bp Zbigniew Kiernikowski
  • Liturgia jako modlitwa Kościoła w Duchu Świętym, ks. Andrzej Jarosiewicz
  • Sprawcza moc Ducha Świętego w liturgii sakramentalnej, ks. Krzysztof Wiśniewski.

W sesjach liturgicznych uczestniczy około 60 – 80 osób. Odbywają się w Bolesławieckim Ośrodku Kultury. Liturgia natomiast jest sprawowana w Bazylice Bolesławieckiej.

Jeśli ktoś z Uczestników lub ktokolwiek z Blogowiczów  chce wyrazić swoje spostrzeżenia czy nawiązać do przekazywanych treści lb też skierować jakieś pytania, to bardzo zapraszam – może to uczynić na tym forum