Nasze Spotkanie – propzycja

Drodzy Blogowicze!

Minęło już ponad pięć lat od kiedy rozpoczęła się nasza znajomość na blogu. Było to pod koniec lutego 2008 roku. Od tego czasu, Drodzy Blogowicze, zabraliście na tej stronie ponad 17 tysięcy razy głos, które były reakcją na około 560 moich wpisów i na Wasze różne komentarze. Według licznika, założonego kilka miesięcy po rozpoczęciu tego blogu, spotkaliśmy się tutaj około 900 tysięcy razy, a więc już blisko miliona – tyle jest zarejestrowanych odwiedzin. To tyle statystyk.

Mam nadzieję, że wielu z nas skorzystało z tego wzajemnego ubogacania się przez wymianę myśli tutaj na bogu. Wiem też, że powstało cały szereg kontaktów osobistych, które wzięły początek tutaj na blogu. Ja też spotkałem się z osobami z różnych stron Polski.

Już kilkakrotnie docierały do mnie sugestie i ja sam o tym nie jeden raz myślałem, by zorganizować spotkanie tych, którzy korzystają z tego medium i chcieliby przeżyć taki moment bezpośredniego i wzajemnego zapoznania się – nawet gdyby ktoś nie wyszedł spoza swego blogowego „nick name”, to znaczy go nie ujawniał, by zostać zidentyfikowany.  To też jest bowiem możliwe i będzie w pełni respektowane.

Proponuję taki zjazd na sobotę, 29 czerwca br. Jest to uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Wstępnie proponuję taki oto program.

1. Godz. 10:00 – Konferencja zapoznawcza w auli KLO obok Katedry, lub w innej sali (zależy od liczby uczestników);
  2. Godz. 12:00 – Eucharystia w Katedrze;
  3. Godz. 14:00 – Agapa;
  4. Godz. 15:00 – dla utworzonych grup zwiedzanie Muzeum Diecezjalnego (El Greco);
  5. Godz. 16:00 – dla chętnych (ograniczona liczba uczestników – 70 osób) koncert organowy na instrumencie Joachima Wagnera w domu biskupim.

Dla Osób, które potrzebowałyby noclegu z piątku na sobotę czy z soboty na niedzielę możemy zapewnić pewną ilość miejsc noclegowych w Domu Rekolekcyjnym.

To jest propozycja. Czekam na sugestie, odpowiedzi bądź inne propozycje.

Informacja co do możliwości noclegowych:

Wpływają do mnie zapytania co do możliwości noclegu w
Siedlcach przy okazji „Naszego spotkania Blogowiczów w dniu 29 czerwca. Jak to
zapowiedziałem, jest możliwość noclegu i wyżywienia w Domu Rekolekcyjnym (gmach
Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Siedleckiej). Należność można regulować
w formie dobrowolnej ofiary.

Dom Rekolekcyjny jest położony w Nowym Opolu, odległym około
7 km. od centrum miasta z bezpośrednim kilkakrotnym w ciągu dnia połączeniem
autobusowym Komunikacji Miejskiej. Dla poruszających się własnym środkiem
lokomocji informacja, że znajduje się na krótko przed wjazdem do Siedlec trasą
A2 od strony Warszawy (jest tablica informacyjna). Dla poruszających się koleją
od strony Warszawy jest to jedna stacja przed Siedlcami: stacja Sabinka.

Zgłoszenia proszę kierować bezpośrednio do administratora
Domu, ks. Pawła Kobiałki drogą mailową: pkobialka1@wp.pl
albo telefonicznie: 600 07 90 06.

Tymczasem serdecznie pozdrawiam