Wizytacja Parafii w Wierzbnie (110530)

Dzisiejsze spotkania w Parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła były okazją do bliższego zapoznania się najpierw z długowiekową historią Parafii, a następnie z niektórymi jej aktualnymi sprawami i problemami. Kościół, z końca XIX wieku, posiada trochę zabytków zachowanych z poprzednich budowili. Liturgia jest przygotowywana, chociaż jeszcze mało osób w to się włącza. Cenna jest aktywność Pani Organistki i prowadzonej przez nią scholi. W katechezie i w rozmowach wracaliśmy do potrzeby kerygmatu i w ogóle inicjacji chrześcijańskiej. Interesujące było też spotkanie w Zespole Szkół. W gronie Nauczycieli i Przedstawiceli Gminy zatrzymaliśmy się nad potrzebą odpowiedniej formacji nie tylko młodych, ale także samych Rodziców i Wychowawców, w czym można wiele skorzystać z nauczania kościelngo a przede wszystkim biblijnego. Na terenie zespołu młodzieżowego i WTZ w Jaworku było spotkanie z członkami i opiekunami tego Zakładu.

Zapraszam do kontynuowania podjętych rozmów i tematów.