Wszystkim, którzy spotykają się za pośrednictwem naszego blogu składam serdeczne życzenia odkrywania przychodzącego do nas światła i poznawania mocy tego światła. Ono bowiem może kształtować nasze życie. Pozwala wszystko widzieć w innej perspektywie. Wprowadza w wieczne dziś zbawienia.
 Oto usłyszymy w tę dzisiejszą noc słowa proroka Izajasza: Naród kroczący w ciemności ujrzał światłość wielką; nad mieszkańcami kraju mroków zabłysło światło.

Jesteśmy ludźmi, którzy często odkrywamy, że znajdujemy się w ciemności i zagubieniu. Nie wiemy, jako postąpić, jak podejść do drugiego człowieka, jak patrzeć w przyszłość jutra, kiedy nas spotykają przeciwności. Często zamykamy siebie i kroczymy po omacku. Czasem też – nie koniecznie ze złej woli – mijamy się z drugim a nierzadko też ranimy siebie. Tak się dzieje, gdyż żyjemy w ciemności, patrzymy na wszystko każdy z własnego punktu widzenia. Dlatego przyszedł Zbawiciel. Tę wiadomość usłyszeli kiedyś pasterze. Ta wiadomość jest także dziś dla każdego z nas. 

Nie bójcie się!
Oto zwiastuję wam radość wielką;
która będzie udziałem całego narodu;
dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel,
którym jest Mesjasz Pan
(Łk 2,10n)

Warto przez chwilę zatrzymać się nad znaczeniem tego dziś, właśnie dziś, w Noc Narodzenia Pańskiego i wkolejne dni następujące po tej nocy.

1. Jest to nasze dziś

W Ewangelii wg św. Łukasza często powtarza się słowo dziś (gr. semeron). Występuje ono u Łk 11 razy. Autor chce przez to zwrócić naszą uwagę i powołać nas do słuchania. Kiedy słuchamy Ewangelii – Dobrej Nowiny zwiastowanej nam przez aniołów, to staje się dla nas zbawienie. Staje się „dziś zbawienia”. Czytaj więcej…


css.php