W dniu 16 grudnia odbyłem wizytację kanoniczną Parafii pw. św. Stanisława Biskupa Męczennika w Rossoszu.

Było wiele dobrych spotkań. Modlitwa w Kościele i przeżycie Eucharystii oraz spotkania z Radą Prafialną. Następnie spotkanie z Dziećmi i Nauczycielami w Szkole. Mogliśmy obejrzeć inscenizację, która ukazywała zasadnicze etapy historii zbawienia. Od grzechu Adama i Ewy przez historię Patriarchów, Prorków i innch wybranych aż do Jana Chrzciciela. Oni wszyscy oczekiwali na przyjście Mesjasza – Jezusa. Gratuluję takiego prostego i wymownego przedstawienia. Cieszę się z rozmowy z uczniami i nauczycielami. Cieszę się ze spotkania w Gminie. Za te wszystkie spotkania bardzo serdecznie dziękuję.

Jak obiecałem, daję okazję do tego, aby chętni mogli wymienić swoje zdanie na tym miejscu. Jestem gotów kontynuować poruszone tematy.

Znajomych pozdrawiam! Czekam na komentarze!