Kilkakrotnie w roku spotykam się z Gronem Nauczycielskim Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach. Omawiamy wybrane aspekty życia chrześcijańskiego oraz niektóre problemy wychowawcze. Przyświeca mi przede wszystkim cel docierania do Wychowawców z przesłaniem ewangelijnym, by z kolei oni mogli lepiej spełniać swoją misję.

Zachodzi bowiem nagląca potrzeba kształtowania u Rodziców i Wychowawców młodzieży świadomości natury życia chrześcijańskiego i treści, które je wypełniają. Nie wszystko zawsze jest takie oczywiste. Szczególnie w dzisiejszym świecie mamy tyle różnych propozycji i poglądów, które mają pozory chrześcijaństwa, a w rzeczywistości nimi nie są albo niewiele mają wspólnego z życiem chrześcijańskim

Dziś, 13 grudnia 2010 r., spotkanie dotyczyło niektórych takich aspektów – przede wszystkim prawdziwości chrześcijańskiego życia zarówno na poziomie świadomości jak też w dziedzinie samego działania. Nie chodzi o kreślenie jakich ideałów czy stałe mówienie o tym, co być powinno oraz pocieszanie się śe na pewno nie jest tak źle itp. Chodzi o odważne spojrzenie w oczy rzeczywistości naszego życia – indywidualnego i społecznego. Spojrzenie z nadzieją i mocą płynącą z Ewangelii. 

Wydaje mi się, że podczas spotkania wiele nam się udało niejako wyciągnąć na światło dzienne i dostrzec, jak wielka jest potrzeba formacji chrześcijańskiej właśnie dorosłych. W szczególności tej formacji, jaka dokonuje się przez słuchanie Słowa Bożego.

Obecna na spotkaniu przedstawiciel naszych Mediów (KRP), ks. Mateusz, zrobi zapewne jakąś bardziej szczegółową notatkę z tego spotkania. Może to stanowić punkt wyjścia i płaszczyznę do dalszej wymiany myśli.

Zapraszam do komentarzy.

Bp ZbK

Zobacz relację ze spotkania: http://podlasie24.pl//wiadomosci/diec.-siedlecka/siedlce-spotkanie-biskupa-siedleckiego-z-nauczycielami-klo-5567.html


css.php