W godzinach popołudniowych spotkałem się w GOK w Wisznicach z Nauczycielami i Przedstawicielami Władz Lokalnych oraz Urzędów. Było to spotkanie, które dotyczyło sytuacji duchowej i społecznej w wychowaniu i przekazywaniu wiary młodemu pokoleniu. Zasadniczym nurtem i wątkiem było wprowdzenie w uświadomienie sobie potrzeby pracy formacyjnej wśród dorosłych – Rodziców i Wychowawców. W omawianiu tych aspektów życiowych i związanych z tym problemów odwoływałem się do Słowa Bożego, do chrześcijańskiej koncepcji człowieka zarówno w wymiarze indywidualnym jak również wspólnotowym i społecznym.

Jeśli poruszone tematy wbudzają dalsze zainteresowanie a może domagają też rozwinięć czy wyjaśnień, to jest tutaj okazja to przedstawić i tym się dzielić.

Pozdrawiam Wszystkich Uczestników spotkania i zachęcam do dalszej wymiany myśli.

Bp ZbK

W dniu 10 grudnia odbyłem wizytację kanoniczną Parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Polubiczach.

Było wiele dobrych spotkań. Modlitwa w Kościele i przeżycie Eucharystii oraz spotkania z Radą Prafialną. Następnie spotkanie z Dziećmi i Nauczycielami w Szkole. Dzieci zrobiły bardzo ładną insenizację na temat adwentowego szukania Pana Boga – właściwie przedstawiającą jak to Pan Bóg szuka człowieka, szuka nas ludzi. Ukazali, jak to się dzieje w życiu listonosza, lekarza, pielęgniarki, piekarza, sędziego, policjanta, ucznia, harcerza itp.  Wszystkie spotkania stanowiły też okazję do bezpośrednich rozmów. Z tego bardzo się cieszę i za to dziękuję.

Jak obiecałem, daję okazję do tego, aby chętni mogli wymienić swoje zdanie na tym miejscu. Jestem gotów kontynuować poruszone tematy.

Znajomych pozdrawiam! Czekam na komentarze!

Bp ZbK


css.php