Synod 2008 (12)

by bp Zbigniew Kiernikowski

Kolejny, już jedenasty, dzień obrad Synodu. Dzisiejsze przedpołudnie było poświęcone głównie relacjom z 12 circuli minores. Relatorzy mieli do dyspozycji po ok. 10 minut do przedstawienia tego, co było w poprzednich dniach w grupach językowych. Było to w obecności Ojca Swiętego. Następnie było trochę czasu na wolne głosy na temat przedstawionych relacji i wreszcie wolne głosy audytorów.

Po południu zaś miała miejsce dalsza praca w circoli nad formułowaniem propozycji. Natomiast Komisja do redakcji przesłania z Synodu, w której jestem, omawiała pierwszą redakcję tego przesłania, opracowaną na podstawie tych materiałów, które podaliśmy we wtorek.

     Treści, które dzisiaj zostały przedstawione w relacjach ukazały pewne tendencje, jakie przejawiają się w opiniach Ojców Synodalnych. Ujawniły też ewentualne zadania, jakie stają przed Kościołem w dzisiejszym świecie na polu głoszenia Słowa i przepowiadania Dobrej Nowiny. To zestawienie problematyki, jaka wyszła w poszczególnych grupach i podanie jej w tych 12 relacjach, stanowi już pewien wyznacznik kierunkowy. Czytaj więcej…


css.php